sanalbasin.com üyesidir

Bakan Arslan ve Elvan, Ardahan'da Cazibe Merkezleri Tanıtım Toplantısına Katıldı

12 Şubat 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ardahan'da "Cazibe Merkezleri Programı” tanıtım toplantısına katıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ardahan'da "Cazibe Merkezleri Programı” tanıtım toplantısına katıldı.Bakan Arslan ve Bakan Elvan, Cazibe Merkezleri Programı tanıtım toplantısına katılmak üzere geldikleri Ardahan'da Valilik önünde protokol tarafından karşılandı. İki bakan daha sonra Valilik Toplantı Salonu'ndaki toplantıda yatırımcı iş adamları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Ulaştırma Bakanı Arslan, "Cazibe Merkezleri Programları ile amacımız bölgemiz insanının yerinde ikame etmek, yerinde istihdam yaratmak. Ancak istihdamın tek başına yeterli olmadığını bildiğimiz için bölgemizde sanayinin, üretimin geliştirilmesi ve bölge illerinin de birbirini destekler hale gelmesi, bu bölge üzerinden de yakın coğrafyamızda yer alan ülkelerle de iş yapabilir, yaptığımız üretimi pazarlayabilir hale gelmemiz açısından çok önemli bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın hükümet olarak elbette ki bir maddi boyutu var. Bunların önemli olmadığının, önemli olanın geçmişte yapılan ve başarılı olmayan teşvikler gibi değil, tam tersine uzun soluklu bölgenin kalkınmasını sağlayacak, bölge illerinin diğer illerle arasındaki kalkınmışlık farkını giderecek ve bölge insanının refahını artıracak bir çalışmanın ortaya konması, bu çalışma kapsamında da hükümetin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu alanda başarılı olmak adına her ne ihtiyaç duyulacaksa bunların düzenlemesini yapacağını ortaya koymuş olması bizim ziyadesiyle memnun olduğumuz, bölge halkı olarak ta hükümetimiz ve Sayın Başbakanımıza müteşekkir olduğumuz bir konudur" dedi. 

Cazibe Merkezleri Programı hakkında bilgi veren Bakan Elvan ise, “Ardahan ilimiz ülkemizin Kafkaslar'a, Karadeniz’e ve Orta Asya’ya açılan en önemli ticaret ve enerji kavşak noktalarından birini oluşturuyor. Bizde bugün Ardahan ilinin kalkınması, gelişmesi, diğer illerimizle olan gelişmişlik farklarının daha da iyi bir noktaya getirilmesi ve gelişmişlik farklarının azaltılması yönünde uygulamaya koymuş olduğumuz Cazibe Merkezi Programı'nı anlatmak için buradayız” diye konuştu. 

“Yatırımcımıza Cazibe Merkezi Programı ne getiriyor, neler sağlıyor bunları anlatıyoruz” 

Bakan Elvan, illere roller vermek istediklerini ifade ederek, ''Örneğin Ardahan ilimiz büyükbaş hayvancılıkta inanılmaz bir potansiyele sahip. Bugün 300 binin üzerinde büyükbaş hayvan sayısına sahip. Potansiyeline bakarsanız belki 1 milyon büyükbaş hayvanı besleyebilecek, barındırabilecek bir potansiyele sahip. Hayvancılıkta bile potansiyelimizin belki dörtte biri değil beşte birini kullanıyoruz Ardahan ilimizde. Hayvancılığa dayalı entegre tesislerin desteklenmesini biz Ardahan ilinde önemsiyoruz. Ve Ardahan ilimizin bu alanda ihtisaslaşmasını ve uzmanlaşmasını arzu ediyoruz. Ardahan’daki üniversitemizin de bundan sonraki süreçte bu alanda yoğunlaşmasını ve burada kurulacak olan sanayi tesislerine destek verebilecek bir yapıya dönüşmesini arzu ediyoruz. Ki bir kümeleşme meydana gelsin. Bir küme oluşsun, bu küme oluştuğu takdirde bu sektöre yönelik alt yan sanayi, yan sektörler de gelişecektir. Bu da maliyetlerin düşmesine, rekabet seviyesinin ilin daha da yüksek seviyeye çıkmasına neden olacaktır. O açıdan biz bu programı çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın, iş dünyamızın, yatırımcılarımızın da büyük ilgi duyduğunu biliyoruz. İşte bu çerçevede yine Sayın Başbakanımızın talimatıyla il il dolaşarak yatırımcımıza Cazibe Merkezi Programı ne getiriyor, neler sağlıyor bunları anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

bakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(1)-001.jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(2).jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(3).jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(4).jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(5).jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(6).jpgbakan-arslan-ve-elvan,-ardahanda-cazibe-merkezleri-tanitim-toplantisina-katildi-(7).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber