Bakan Arslan’ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

03 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı
1 Temmuz 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu, Türkiye’nin karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan ettiği, denizciliğimizin güçlenerek, ülkemizin ekonomik alandaki kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmaya başladığı tarihi bir gündür. Bu vesileyle karasularımızda deniz taşımacılığı ve ticaret haklarının yabancıların kontrolünden kurtuluşunun 91’nci yılı tüm denizcilerimize kutlu olsun.
Köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin geliştirilmesi, deniz ticaret filomuzun uluslararası alanda rekabet gücünün yükseltilmesi, global rekabet ortamında gücümüzü ve ekonomik etkinliklerimizi artırmaktadır. Bu şuurla, milli ülkü haline getirdiğimiz denizciliğimiz için 14 yılda muazzam adımlar attık.
Bu süreçte yaptığımız düzenlemeler ve altyapı yatırımları ile hızla gelişmeye başlayan denizcilik sektörümüzün, güçlenen altyapısıyla, modern tersaneleriyle, büyüyen deniz ticaret filosuyla, ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artmakta, gücüne güç katmaktadır.
Denizciliğimizin daha da gelişmesi için, denizlerimizden sağlanan imkanların artırılması, kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve en etkin şekilde kullanılması Hükümetimizin ve Bakanlığımızın öncelikleri arasındadır. Bu anlayışla Türk denizciliğini daha ileri noktalara taşımak için çalışıyor, sektörümüzü yüceltmeye devam ediyoruz.
Bu vesileyle denizcilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın 1 Temmuz Kabotaj Bayramını kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve deniz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber