Bakan Arslan Memleketi Kağızman’da

30 Mart 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, baba ocağı Kars’ın Kağızman ilçesinde yaptığı konuşmada, ‘Hayır’cıların bir semerciyle yaptıkları diyalogu hatırlatarak, “Semerciyi cahil yerine koyarsan vallahi semerci semeri senin sırtına vurur.” dedi.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, baba ocağı Kars’ın Kağızman ilçesinde yaptığı konuşmada, ‘Hayır’cıların bir semerciyle yaptıkları diyalogu hatırlatarak, “Semerciyi cahil yerine koyarsan vallahi semerci semeri senin sırtına vurur.” dedi.

 

Bakan Ahmet Arslan, camii, Kur’an kursu ve yol açılışı için geldiği Kağızman ilçesinde coşkuyla karşılandı. Bakan Arslan, kendisine çiçek sunan kız çocuğundan aldığı çiçeği annesine götürmesi için iade etti ve herkesin kandilini kutladı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan, sorunlarını dinleyen Bakan Arslan daha sonra Kağızman Müftülüğü Hacı Mustafa  Adalar Camii ve Taziye Yeri’nin açılışını yaptı.

 

Bakan Arslan daha sonra Kağızman Bağlantı Yolları ve Kağızman kuzey Çevre Yolu Temel Atma ve Kağızman Kesikköprü Bağlantı Yolu açılış törenine geçti. Bakan Arslan burada yaptığı konuşmada öncelikli olarak Kağızman ilçesi, Kars ve bölgesindeki yatırımları anlattı ve bekleyen projelerin de kısa sürede biteceğinin müjdesini verdi. Ülke genelinde yapılan yol ve tünel hizmetlerinden de söz eden Bakan Arslan, ardından da 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumuna değindi.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkı yanlış yönlendirmek için bolca nutuk attığını belirtti. Bakan Arslan, “Bakın dün Ana Muhalefet Partisi genel başkanı diyor ki, ‘ya bu ülkede iki tane mi cumhurbaşkanı var, bir tane var.’ Sonra dönüyor diyor ki ‘bu ülkede iki tane mi Başbakan var bir tane başbakan var.” Hani çok başlılığı anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Biz diyoruz ki başbakanla cumhurbaşkanı ayrı ayrı yetkileri olunca her biri bir tarafa çekince kavga olunca 1994 yılında Çiller Demirel kavgasından bir gecede yarı yarı yarıya fakirdik. Eczanede ilaç bulamadık, hastanede cihaz bulamadık, memurumuz bir sonraki ay maaşını alıp alamayacağını emin değildi. Emeklimiz bir sonraki ay maaşını alıp alamayacağı alamayacağını emin değildi. Siz bizi Allah’ın izniyle güçlü destekledikçe Sayın Kılıçdaroğlu ‘hayır’ dedirtebilmek adına birbiriyle tutarsız olan, birbirini hiç tutmayan, hele millet tarafından hiç kabul görmeyen bir sürü laf edebilir varsın etsin.” dedi.

 

Bu arada bir vatandaşın “o ne dediğini bilmiyor” söz üzerine Bakan Arslan şunları söyledi:

 

“O ne dediğini bilmiyor da mübarek bak şimdi; bu devlette SSK Genel Müdürlüğü yapmış. Batırdığını saymıyorum, o ayrı. Bu devlette bir adam nasıl emekli oluru en iyi onun bilmesi lazım. Bak şimdi diyor ki ‘efendim 18 yaşındaki genç, 22 yaşındaki genç, 24 yaşındaki genç meclise gelecek iki sene milletvekili yapacak sonrada emekli olacak.’ Bunu böyle söylüyor. Bende kulaklarımla duydum sizde duydunuz. Şimdi ben size doğrusunu söyleyeyim; 18 yaşındaki bir gencin emekli olabilmesi için 65 yaşını doldurmuş olması lazım. Öyle 2 sene çalıştı emekli oldu yok. 20 yaşında olduğunu kabul edelim. Demek ki 45 sene sonra emekli olacak. 45 sene sonra o gencin emekli olabilmesi için de 25 sene bilfiil pirim ödemiş olması lazım. 25 sene pirim ödeyecek, 65 yaşına gelecek sonra emekli olacak. Bunu en iyi o biliyor. Ha.. bilmiyorum diyorsa kusura bakmasın da bu kadar genel müdürlük yapmışsın bu kadar genel başkanlık yapmışsın yani bunu bilmiyorsan diyecek hiçbir şey yok. Ama biliyor da bu milleti kandırmaya çalışıyorsan da zaten seni millete havale ediyoruz. Bu kadar basit, kusura bakmasınlar. Cumhurbaşkanımızda başbakanımızda söylüyor; her gün bir yalan, her gün milletin kafasını karıştırmak için yalan üstüne yalan”

 

Bakan Arslan daha sonra ‘Hayır’ı grupla bir semerci arasında geçen diyalogu hatırlatarak şöyle konuştu:

 

“İki gün önce Manisa’da bir Semerci vardı, Kağızman’da da semercilik menşurdur. Bir Semerci semer örüyor gidiyorlar diyorlar ki ‘hayır de’ ‘Yav’ diyor ki ‘ben hastanede bedava tedavi oluyorum nasıl hayır diyeyim’ Diyorlar ki ‘hayır de’ Diyor ki ‘ben şu yolu 3 saatte geliyordum şimdi 1,5 saatte geliyorum nasıl hayır diyeyim. ‘Yok diyorlar dış güçlere karşı hayır de’ Diyor ki yok ‘ilk defa ülke olarak başımız dik, dış güçlere karşı dik duruyoruz, nasıl hayır diyeyim.’ En sonunda amcam çok nezaketli diyor ki ‘ben cahil halimle bu kadarını düşünüyorum siz okumuşsunuz, siz kültürlüsünüz, siz kendinizi yetiştirmişsiniz, siz zaten düşünürsünüz.’ Bak Anadolu insanı hem ders veriyor, hem nezaketinden taviz vermiyor. Başka bir cümle daha vardı ağzım onu demeye varmıyor. Yanlış söylersen, semerciyi cahil yerine koyarsan vallahi semerci semeri senin sırtına vurur.”

Bakan Arslan daha sonra diğer açılış ve ziyaretler için tören alanından ayrıldı.(kha)
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber