Bakan Arslan, Mektup Yarışması Birincisi Vietnamlı Trang'ı Kabul Etti

27 Nisan 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dünya Posta Birliği Kongresi dolayısıyla düzenlenen "45 Yaşıma Mektup" yarışmasında birinci olan Vietnamlı Nguyen Thi Thu Trang`ı makamında kabul etti.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dünya Posta Birliği Kongresi dolayısıyla düzenlenen "45 Yaşıma Mektup" yarışmasında birinci olan Vietnamlı Nguyen Thi Thu Trang`ı Arslan,makamında kabul etti, kabulde yaptığı konuşmada, 15 yaşındaki Trang'ın, dünyanın birçok yerinden mektup gönderilen yarışma için Ege'deki tekne faciasında hayatını kaybeden Suriyeli Aylan bebeğin ağzından 45 yaşına mektup yazdığını söyledi. Arslan, mektupta Aylan bebeğin hayatı ve dünyanın bebeğe bakışının duygusal bir şekilde kaleme alındığını ifade etti.

Mektupta, dünyada savaş yerine barış ve kardeşliğin hakim olmasına vurgu yapıldığını belirten Bakan Arslan, "Birileri ülkelerinden göç etmek zorunda kalmasa, göç etmek zorunda kalıyorsa da nasıl ki okyanus 'vizen, pasaportun var mı, dinin ne?' diye sormadıysa, keşke dünyada herkes böyle bir soru sormadan bizleri kucaklasaydı. Bizler umutlarımız peşinde giderken aile olarak parçalanmasaydık, temasını işleyen çok duygusal bir mektup." dedi.

Arslan, mektubun içerdiği mesajın dünyanın her yerine yayılmasını istediklerini dile getirerek, savaşların olmaması, çocukların ölmemesi temennisinde bulundu. Trang'ı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye'ye davet ettiklerini söyleyen Arslan, Vietnamlı gencin yazdığı mektuptan herkesin üzerine düşeni almasının önemli olduğunu ifade etti. 

Arslan, "Mektupta da söylediği gibi 'oyun seslerine ve çocuk cıvıltılarına, silah sesleri karışmasın.' Biz, bu konuda üzerimize düşeni ülke olarak yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız." diye konuştu. 

Dünya çocuklarının kardeşlik içinde, birbiriyle dost olarak geleceğe yürüyebileceğini bildiren Arslan, bu nedenle 23 Nisan etkinliklerini önemsediklerini kaydetti.

Trang ise Türkiye'ye geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, çocukların sevgi dolu bir dünyada yaşamasını diledi. Bakan Arslan'a teşekkür eden Trang, 23 Nisan'ın gelecekte daha çok çocukla barış içinde kutlanmasını istedi.

Arslan, kabulde Trang'a bilgisayar hediye etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber