Ana Sayfa > KARS

Bakan Arslan, Karaman'da Siyaset Akademisi'ne katıldı
11 Mart 2018
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bugün eğer biz silah için, mermi için onlara muhtaç olsaydık emin olun ki Zeytin Dalı Harekatı'nda elimiz kolumuz bağlanırdı"
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Karaman-Mersin Sertavul Tüneli ve Medreselik Viyadüğü temel atma töreni ile Karaman-Konya Hızlı Tren hattında incelemelerde bulunmak üzere Karaman'a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, partisinin düzenlediği Siyaset Akademisi'nde açılış dersini verdi. 

AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen Siyaset Akademisi'nde konuşan Bakan Arslan, Siyaset Akademisi'nin bu dönemki ana temasının; dünyanın beşten büyük olduğu temasının işlenmesi, 2023 ve ötesinin hedeflerinin işlenmesi, ayrıca millilik, yerlilik ve buna bağlı olarak Türkiye ekonomisinin işlenmesi olduğunu söyledi. Bunları yaparken bir şeyin unutulmaması gerektiğini ifade eden Bakan Arslan, "Hayatın, insanın cesaretine bağlı olarak şekillendiğinin unutulmaması gerekiyor. AK Parti teşkilatları olarak hep büyük bir cesaretle yol aldık. Bu ülkenin kaderini, bu ülkenin bahtını ak etmeye talip olduk. Özellikle Türkiye’yi kalkındırmaya, demokrasimizi güçlendirmeye, milletimizi yüceltmeye baş koyduk. Kendi kaderimizi milletimizin kaderi ile bir tuttuk. Bu noktada partisine gönül vermiş ekibimizle kar, kış, yağmur, çamur demeden Türkiye için koşturmayı amaç edinmiş, özellikle ak kadroların apayrı bir yeri var" dedi. 

"Vatandaşa söz verip yapmama dönemini geride bıraktık" 
Karaman'ın Türk diline merkezlik yapmış bir başkent olduğunu dile getiren Bakan Arslan, "Şimdi böyle bir şeyi Karaman’da söylemek herhalde daha iyi olur. Onlar şunu duymuşlar, 'temeli at sonra dursun', 'Temel ve Dursun' olmuş. Temeli at Dursun halbuki bir de Hızır olduğunu unutmuşlar. Hızır'ın da yetişip bitirmesi lazım. İşte AK Parti hükümetleri Recep Tayyip Erdoğan o 'Temeli at Dursun' algısına 'Hızır gibi yetiş gereğini yap' dönemine getirdi bu ülkeyi. Artık eskisi gibi temel at kalsın yol yapma, tünel yapma, baraj yapma ya da bir tane tünel yapmaya kalk Bolu Dağı tüneli gibi bin 250 metre onu da 19 yılda bitir dönemini geride bıraktı. Ve biz onların hayallerine dahi sığmayacak hayaller kurduk, hayaller kurmakla da yetinmedik bu hayallerimizin her birini gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Dolayısıyla vatandaşa söz verip yapmama dönemini geride bıraktık. Diyoruz ki ya vatandaşa söz verme ya da verdiğin sözü yerine getir. İşte Cumhurbaşkanımızdan aldığımız feyizle biz ya söz vermiyoruz ya da söz veriyor isek bunun gereğini yerine getiriyoruz" diye konuştu. 
Bakan Arslan, 2023 hedeflerinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Onların başında da dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokmak var. İşte bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Bunun için adeta bir seferberlik var. Bu seferberlik kapsamında Türkiye’nin her yerinde birçok proje yaptık. Sadece Türkiye’de 80 yılda 6 bin 100 kilometreye yakın yol yapmışken bugün biz bunu 26 bin kilometrenin üzerine çıkardık. Yani 3 katından daha fazla. Yaklaşık 8 bin kilometre sıcak asfalt varken, bugün 23 bin 500 kilometre sıcak asfalt haline getirdik bu ülkeyi. Elbette ki daha da arttıracağız. Daha da büyük hedeflerimiz var. Tabi Karaman da bundan ziyadesiyle payını aldı. Karaman’da 2002’de 19 kilometre bölünmüş yol vardı. Bugün bu rakam 160 kilometre. Bugün bu rakama geldi. Karaman’da hiç sıcak asfalt yoktu" şeklinde konuştu. 
Konuşmasında ana muhalefet partisini eleştiren Bakan Arslan, "Diyorlar ki '2019’da seçimi biz kazanacağız. Kazanır kazanamaz da yap-işlet-devret modeliyle yapılan 3. köprü, 3. havalimanı, Avrasya Tüneli, İstanbul-İzmir Otoyolu, Osmangazi Köprüsü dahil yap-işlet ile yapılan bütün projeleri durduracağız.' Durdur da peki onları durdurdun, onlara öz kaynaktan para aktardın, Karaman’ın işini neyle göreceksin. Komşusu Aksaray’ın işini neyle göreceksin? Kırşehir’in, Nevşehir’in ihtiyacını neyle göreceksin? Edirne’nin, Kırklareli’nin, Ardahan’ın, Iğdır’ın, Kars’ın işini neyle göreceksin. Bunun anlamı ne? Eskiye geri döneceğim, geriye döneceğim. Bunun anlamı bu... Ama hesaba katmadıkları, dünyanın da hesaba katmadığı 80 milyonun feraseti var, samimiyeti var, dava şuuru var. Gezi olaylarından sonra 17-25 Aralık’ı yaptılar, baktılar ki bu milleti batıramıyorlar, döndüler 15 Temmuz’u yaptılar. Ama yine bir şeyi hesaba katmamışlardı. Bu milletin Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında nasıl dik durduğunu hesaba katmamışlardı. Bu milletin dinine, diline, ırkına, etnik yapısına, mezhebine bakmadan 80 milyon kardeş olarak, millet olma şuuruyla meydanlara inebileceklerini hesaba katmamışlardı. Allah sizden razı olsun. O gün bu millet olma şuuruyla meydanlara indiniz, birkaç ders birden verdiniz. İçimizdeki hainlere ders verdiniz" ifadelerini kullandı. 

"Bugün eğer biz silah için, mermi için onlara muhtaç olsaydık emin olun ki Zeytin Dalı Harekatı’nda elimiz kolumuz bağlanırdı" 
Zeytin Dalı Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatı ile yerliliğin ve milliliğin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Arslan, "Bakın insansız hava aracı (İHA) üretemiyorduk. Niye çünkü İHA olursa uçuyor, terör odaklarını tespit ediyor. Yok etme şansın var. İHA'yı İsrail'den alıyorduk ya da Amerika’dan alıyorduk. O da verirlerse... Verdiklerinde de diyorlardı ki ‘Şurada kullanabilirsin, şurada kullanamazsın. Şuraya uçabilirsin, şuraya uçamazsın.’ Güzel de kardeş kendi paramla alıyorum. Yok, paran da olsa vermem. Peki silahlı insansız hava aracı? Onu hiç vermiyorlardı. Allah’a şükür şimdi bunları kendimiz üretince televizyonlarda görüyorsunuz. An an saniye saniye en ince ayrıntısına kadar tespit ediliyor ve arkasından da SİHA'lar (Silahlı İnsansız Hava Aracı) gidiyor tepelerine biniyor. Silah vermiyorlardı, mermi vermiyorlardı, kendi silahımızı kendimiz üretiyoruz. Kendi mermimizi kendimiz üretiyoruz. Bugün eğer biz silah için, mermi için onlara muhtaç olsaydık emin olun ki Zeytin Dalı Harekatı’nda elimiz kolumuz bağlanırdı. Bize ne silah verirlerdi, ne mermi verirlerdi. ATAK helikopteri kendimizin. Ne helikopter verirlerdi, ne Altay Tankı verirlerdi. Allah’tan bunları kendimiz üretiyoruz. Yerli ve milli böyle olunca da ister içeride ister dışarıda mücadelemizi yerli ve milli olarak ürettiğimiz silahlarla, helikopterlerle, tanklarla, İHA'larla, SİHA'larla yapıyoruz. Allah herkesten razı olsun bu konuda. Yine yerli ve millilikten söz açmışken geçmişte hep dışarıya bağımlıydık. En ufak şeyi yapmak istiyorsunuz, fabrika kuruyorsunuz kritik 3 tane alet lazım size eğer onu size vermezlerse fabrikayı çalıştıramıyorsunuz. Nitekim Kıbrıs Barış Harekatı’nı düşünün. Ondan sonra bize uyguladıkları ambargo çerçevesinde bütün fabrikalarımız durdu, bütün üretimlerimiz durdu. Niye dışa bağımlısın" şeklinde konuştu. 

"Güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek için bütün büyük projeler dursun dediler" 
Eskiden Türkiye'de 26, şimdi ise 55 havalimanı olduğunu hatırlatan Bakan Arslan, "Eskiden Türkiye’de iç hat, dış hat 35 milyon yolcu yılda uçuyorken şimdi 195 milyon yine 5, 6 kat büyümüşüz. Böyle olunca Türkiye’den 1 buçuk milyar insanın yaşadığı coğrafyaya 3 buçuk saatte ulaşma şansınız var. 3 buçuk saatte eriştiğiniz 1,5 milyar insanın bulunduğu ülkelerdeki yurt içi gayri safi hasılat tam 35 trilyon dolar var. Dile kolay 35 trilyon dolar. Bu 35 trilyon dolardan kaynaklı da bir ticaret var. Bir taşımacılık var bir hareketlilik var. İşte Türkiye dedi ki, madem ben kıtalar arası köprü konumundayım, madem ben kavşak konumundayım. Ben bu pazardan yararlanmak istiyorum. 35 trilyonluk pazardan onun için yollar yapacağım. Şehirleri birbirine bağlayacağım. İnsanların ulaşımını kolaylaştıracağım. Şehirlerimi birbirine bağlayacağım insanlarımın ulaşım standardını yükselteceğim. Bunu yaparken de aynı zamanda uluslararası taşıma koridorlarını yapacağım ülkem bundan daha fazla yararlansın ülkem bundan dolayı daha fazla büyüsün. Güzel de bu uluslararası taşıma koridorlarından kaynaklı pastayı bazı ülkeler kendi aralarında yemeye alışmışlardı. Türkiye bu büyük projeleri yapınca 3. köprü, 3. havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Avrasya’yı yapınca uluslararası taşımaları Türkiye üzerinden yapabilir hale ve dünyadaki diğer ülkelerin kendi aralarında paylaştığı pastadan pay alır hale geldi. İşte orada birileri düğmeye bastı. Dedi ki, 'Türkiye’nin bu büyük projeleri yapmasını durdurmamız lazım, Türkiye’nin önünü kesmemiz lazım. Bizim kendi aramızda paylaştığımız pastaya Türkiye ortak olmasın.' Onun için de ne yaptılar? 3-5 ağacı bahane yapıp dediler 3. havalimanının yapımı dursun, Osmangazi Köprüsü dursun, Avrasya dursun, Yavuz Sultan Selim Köprüsü dursun. Bakın nereden nereye? Güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek için bütün büyük projeler dursun dediler" dedi. 
Tüm bu yatırımları yap-işlet modeli ile yaptıklarını aktaran Bakan Arslan, "Yani ülkemizin kasasından bir para koymadan özel sektöre yaptırıyoruz. Diyoruz ki yap, belli bir süre işlet buradan gelir elde et. Gelirin yaptığın masrafı karşılamazsa ben sana bir garanti vereyim aradaki eksiği de karşılarım diyoruz. Çünkü bu modelin ruhunda bu var. Bazen diyorlar güzel de bunu İstanbul’a yapıyorsun? İzmir’e yapıyorsun, Ankara’ya yapıyorsun, Karaman’a niye yapmıyorsun? Biz diyoruz ki uluslararası taşıma koridorlarının tamamlayıcısı olan bu büyük projeleri Çanakkale Köprüsü'nü o modelle yapalım oralara büyük paralar harcamayalım. O büyük paralar elimizde kalsın biz o parayla Karaman da dahil diğer illerin yatırımlarını yapalım. Diğer illerin projelerini yapalım ve dönelim o paralarla İstanbul’daki 3. havalimanını yap-işlet-devret modeli ile yapalım ama Karaman’daki havalimanını kendi paramızla yapalım, lojistik merkezini kendi paramızla, öz kaynağımızla yapalım. Karaman hızlı trenini öz kaynakla yapalım. Karaman’da tüneller, viyadükler yapalım bunları da öz kaynakla yapalım" diye konuştu. 

"Terör örgütünün adı ne olursa olsun bu ülke dün de bugün de yarın da bunlara karşı mücadelesini devam ettirecek" 
Bakan Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Baktılar ki öyle baş edemiyorlar. FETÖ ile baş edemiyorlar, PKK ile baş edemiyorlar, şimdi DEAŞ diye birini, YPG diye birini, PYD diye birini çıkardılar. Kim bunlar? Bunlar terör örgütü. Bunlar kana susamış hainler. Bunlar sivil vatandaşın canına katleden kendini bilmezler. Terör örgütünün adı ne olursa olsun bu ülke dün de bugün de yarın da bunlara karşı mücadelesini devam ettirecek. Ne pahasına olursa olsun nitekim şehadet şerbetini içmekte olsa bu millet bu mücadeleyi veriyor. Bundan sonra da verecek. O teröristleri içeride ezdiğimiz gibi o teröristleri içeride yok ettiğimiz gibi eğer onlar dışarıdan bize zarar veriyorlarsa ki öyle o zaman o bataklıkları o zaman orada kurutmamız lazım. O teröristleri orada yok etmemiz lazım. Düşünün, komşunuzda bir yangın var? Şunu diyebilir misiniz? Ya bana ne yangından ne de olsa benim evime sıçramadı. Ee güzel de sen komşuna müdahale etmezsen o yangın büyür biraz sonra senin evine sıçrar. Senin evine sıçradığı zaman da sen o komşuya yardıma gitmediğin için o komşu da senin yardımına gelmez. Böyle deme lüksümüz var mı? Nitekim muhalefet bunu söylüyor. 'Bırakın orada yangın olsun bırakın orada terör bataklık üretsin bırakın teröristler gelsin, Türkiye’de sivil insanların canına kıysın, kast etsin.'" 

Siyaset Akademisi dersine AK Parti Karaman milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er ve partililer katıldı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, daha sonra Karaman Valiliği ile Karaman Belediyesini de ziyaret etti. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
Kars’ta yılın başarılı doktorları belirlendi22 Mart 2019
TRT spikeri Zafer Kiraz, KAÜ’de konferans verdi22 Mart 2019
Kars’ta Hz. Ali'nin Doğum Günü kutlandı21 Mart 2019
'Yaşlılar Haftası'nda yaşlılar unutulmadı21 Mart 2019
KAÜ, Ölümünün 14. Yılında Çobanoğlu’yu Panelle Anacak21 Mart 2019
Başkan Yıldırım’a teşekkür belgesi!21 Mart 2019
Afgan Göçmenler Akın Akın Türkiye'ye Geliyor,20 Mart 2019
Kars'ta Liseli Kız Canına Kıymak İstedi20 Mart 2019
Kaderine terk edilmiş tarihi bina millet kütüphanesi olacak20 Mart 2019
Kars’ta, yeni kıyafetlerle trafik polisleri daha güvende20 Mart 2019
Kars Valisi “yıkacağız” dedi ve yıktı19 Mart 2019
Karslı sporcular 6 madalya ile kente döndü19 Mart 2019
Karslı hayırsever işadamından anlamlı bağış19 Mart 2019
Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma bölge finali yapıldı19 Mart 2019
Kars'ta Uyuşturucu Operasyonu18 Mart 2019
Kars'ta Trafik Kazası: 7 Yaralı18 Mart 2019
Cumhurbaşkanından Kars’a tam destek18 Mart 2019
YKS geç başvuruları 19 Mart'ta başlıyor!18 Mart 2019
Bakan Kurum, müjdeler vererek Kars’tan ayrıldı18 Mart 2019
Kars'ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi töreninde Atatürk’ün mektubu okundu18 Mart 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Mart 2019
ÖFKE, ÖFKE KONTROLÜ, BAŞETME YÖNTEMLERİ18 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi mesajı18 Mart 2019
Vali Öksüz'e 14 Mart Tıp Bayramı ziyareti15 Mart 2019
HDP Kars’ta projelerini açıkladı: "Kars’ı halkla birlikte dönüştüreceğiz"15 Mart 2019
Kars’ta AFAD sel baskınları karşı vatandaşları uyardı15 Mart 2019
KAÜ'de KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenledi15 Mart 2019
Bakan Pakdemirli’den pancar üreticilerine müjde!13 Mart 2019
HDP’nin Kars adayları projelerini açıklıyor13 Mart 2019
Bakan Pakdemirli'den çiftçiye ve besiciye müjde!12 Mart 2019
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kars’a geldi12 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı12 Mart 2019
Kars’ta PKK/KCK operasyonda gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı12 Mart 2019
"Hakkari’yi Hatay’ın, Şırnak ile Kars’ın arasına kim girebilir?"12 Mart 2019
Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı12 Mart 2019
Eski garajlar sular altında12 Mart 2019
"Ezan’a Tahammülsüzlük Kabul Edilemez"12 Mart 2019
Vali Öksüz'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı08 Mart 2019
KAİFED Sincan'a Destek verdi.08 Mart 2019
Milletvekillerinin Kandil Mesajı08 Mart 2019
HDP Kars Belediye Eşbaşkan adayları, Yerel Yönetimler Şeffaflık Taahhütnamesi’ni imzaladı08 Mart 2019
Kars Valisi Türker Öksüz öğrencilere tavsiyede bulundu08 Mart 2019
Kars'ta Mahalle Bekçileri Görevlerine Başladı04 Mart 2019
Mal varlığını açıklayan Ayhan Bilgen: Kars Kalesine başka bayrak dikmeyeceğiz04 Mart 2019
Kars’ta oy pusulaları BASILIYOR...04 Mart 2019
Bakan Mustafa Varank Kars’a geldi01 Mart 2019
76 Büyükelçi Kars’a geldi01 Mart 2019
Temelli: “Kars, halkların bahçesi, kültür beşiği ve bir arada yaşamanın örneğidir”01 Mart 2019
Kars’ta kablo hırsızları tutuklandı01 Mart 2019
Kars'tan Erzurum'a Giden Özel Harekat Zırhlısı Kaza Yaptı28 Şubat 2019
Ayhan Bilgen’den Kars Belediye Başkan adaylarına ‘mal varlığınızı açıklayın’ çağrısı,28 Şubat 2019
Kars’ta 38 köy yolu ulaşıma kapalı28 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, okullarda incelemelerde bulundu28 Şubat 2019
Kars'ta yoğun kar yağışı27 Şubat 2019
Kars’ta uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı,27 Şubat 2019
KATSO ve İŞKUR arasında Girişimcilik Protokolü imzalandı27 Şubat 2019
Kars sokaklarına bekçiler geri dönüyor27 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Kendimizi kandırmayalım”27 Şubat 2019
Gazeteci Adem Alp’in Acı Günü27 Şubat 2019
Kars’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim semineri verildi,22 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Artık eskisi gibi yürümeyelim”22 Şubat 2019
Kars’ta anne sütü farkındalık çalışması!22 Şubat 2019
Kars’ta ödemeler bugün başlıyor22 Şubat 2019
Kars’ta oteli soyan hırsızlar yakalandı22 Şubat 2019
Bakan Akar Kars Valiliğini ziyaret etti21 Şubat 2019
Kars Ülkü Ocaklarından “Hocalı’da Türk Soykırımı” Paneli21 Şubat 2019
MHP’nin Kars Adayından Basına Gönderme!21 Şubat 2019
Kayıt yenileme için son 2 gün!21 Şubat 2019
AK Parti Kars'ta adayını çekti19 Şubat 2019
Erzurumlu Asker Afrin'de Şehit Düştü18 Şubat 2019
AK Parti’nin Kars Belediye ve İl Genel Meclisi Adayları Belli Oldu18 Şubat 2019
Kars'ta 2018 yılında aranan 561 şahıs yakalandı18 Şubat 2019
Kars’ta eğitimcilerin gündemi 3600 ek gösterge18 Şubat 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Şubat 2019
Tüm tarımsal ve hayvansal kayıtlar tek ekranda17 Şubat 2019
Yunus Kılıç konferans verdi16 Şubat 2019
Kars ve Kağızman'da PKK/KCK operasyonu: 9 gözaltı16 Şubat 2019
Kars'ta uyuşturucu yakalandı16 Şubat 2019
Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatına 15 dost ve müttefik ülke katıldı16 Şubat 2019
Paşa'dan Vali Öksüz'e ziyaret16 Şubat 2019
Balcı, KAI Federasyonunu ziyaret etti14 Şubat 2019
AK Partide neler oluyor Kars Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti,13 Şubat 2019
AK Parti Kağızman İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri belli oldu,13 Şubat 2019
Kars’ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi13 Şubat 2019
2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda bin 112 kişi mercek altında12 Şubat 2019
Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar12 Şubat 2019
Kars’ta kombi hırsızları yakalandı12 Şubat 2019
Kars’ta yolcu midibüsü ile TIR çarpıştı: 20 yaralı11 Şubat 2019
Kars’ta Şüpheli Ölüm11 Şubat 2019
Karslı sporcumuz Tuğba Toptaş Balkan Şampiyonu oldu11 Şubat 2019
Kars’ın hemşehri profili açıklandı11 Şubat 2019
Kars polisi “can vermeden kan verdi”11 Şubat 2019
Kars belediye başkan adayları ‘Vahdet” fotoğrafı çektirdi11 Şubat 2019
Yunus Kılıç, CNN TÜRK ekranlarında yeni hal yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu10 Şubat 2019
Kars’ta HDP çok hızlı: üçüncü seçim bürosu açıldı10 Şubat 2019
Cumhur İttifakı'ndan Kars’a yeni formül10 Şubat 2019
Kars’ta okul çevreleri denetlendi09 Şubat 2019
Yunus Kılıç, HAL Yasasını Değerlendirecek09 Şubat 2019
Kars merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu09 Şubat 2019
Sefer Özabay: “Sigarayı bırakmak için 9 Şubat bir dönüm noktası olsun”09 Şubat 2019
Haydi Çocuklar Camiye Ödül Töreni Yapıldı09 Şubat 2019
Sürücüler dikkat! Kars’ta görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü08 Şubat 2019
Çıldır Gölü dikkatleri üzerine çekiyor08 Şubat 2019
Kars’ta ihraç edilenler geri alındı,07 Şubat 2019
Kars'ta 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Olacak07 Şubat 2019
Kars’ta Trafik Kazası : 1 Yaralı07 Şubat 2019
Kars'ta aracında ölü bulunan İbrahim Ömeroğlu toprağa verildi06 Şubat 2019
Kars’ta verimlilik eğitimi verildi06 Şubat 2019
Genel Sekreter Alpaslan Yüce Ameliyat Oldu05 Şubat 2019
“Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun”04 Şubat 2019
Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu04 Şubat 2019
Kars’ta yarıyıl tatili bitti04 Şubat 2019
2018 - 2023 Stratejik Planı ilgi görüyor04 Şubat 2019
Karslı sporcudan bir başarı daha04 Şubat 2019
Kars'ta Feci Trafik Kazası03 Şubat 2019
Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi03 Şubat 2019
15 tatili ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Sömestr tatili uzayacak mı?03 Şubat 2019
Kuraklık sigortası müracaatları 15 Şubat’a uzatıldı03 Şubat 2019
Sonunda Kars’ta göç durdu!01 Şubat 2019
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Kısa Film Yarışması01 Şubat 2019
Tuncay Mutluer’den Ayhan Bilgen’e yanıt: “Biz gerçekleri söylüyoruz”01 Şubat 2019
Kars’ta Yaya Önceliği Bilinci oluşturuluyor31 Ocak 2019
Kars'ta Silahla Oynarken Kendini Vuran Şahıs Öldü31 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Hudut Karakollarını ziyaret etti31 Ocak 2019
Kars'ta “Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kameraya Aldım Projesi” sona erdi31 Ocak 2019
Işıl Park Hotel ünlü sanatçılarla sezona “merhaba” dedi30 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Biz bu Belediyeyi takipsizlikten, ilgisizlikten ve sahipsizlikten kurtaracağız”30 Ocak 2019
Kars'ta 9 yıl cezası olan 4 şahıs yakalandı30 Ocak 2019
2019 yılı bireysel sulama hibe başvuruları başladı30 Ocak 2019
Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, örnek polis memurunu ödüllendirdi30 Ocak 2019
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, projelerini ve kaynaklarını açıkladı,30 Ocak 2019
Kazım Karabekir Paşa Vefatının 71. Yılında Kars'ta Anıldı27 Ocak 2019
Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterini Arıyor27 Ocak 2019
Kars'ta Genç Kız Kendini Astı!27 Ocak 2019
MHP Kars Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı27 Ocak 2019
Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.27 Ocak 2019
Kars'ta hava ulaşımına sis engeli27 Ocak 2019
Mehmet Tunahan Akbaş, Kars’ı temsil etti27 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Rehabilitasyona ihtiyacı olan öğrencilerimiz özel ilgi bekliyor”25 Ocak 2019
HDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Şevin Alaca: Kars’ta kayyum atanmayacaktır25 Ocak 2019
AK Parti il ve ilçe belediye başkan adayları Karslıların karşısına çıktı24 Ocak 2019
Elinde torpil patlayan çocuk yaralandı24 Ocak 2019
Kars’ta kaçak içki operasyonu24 Ocak 2019
Kars’a uyuşturucu sokmak isteyenler yakalandı24 Ocak 2019
Ak Parti Kars ilçe belediye başkan adayları belli oldu,23 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ın çevre sorunlarına neşter vurdu,23 Ocak 2019
Kars’ta ayakkabı hırsızları yakalandı23 Ocak 2019
Kars Harakani Havalimanı 68 Personel Alacak23 Ocak 2019
Kars'ta Kablo Hırsızları Yakalandı23 Ocak 2019
Kars'ta 2019'un İlk Koordinasyonu Toplandı23 Ocak 2019
Katerina Köşkünü kurtaran Vali tarihe geçer23 Ocak 2019
Kars'ın köylerinde çiftçi eğitim toplantıları başladı23 Ocak 2019
Kars’ta dolmuş şoförü bıçaklandı23 Ocak 2019
KAÜ'de birim amirleri toplandı23 Ocak 2019
Komutanlardan Kars Valisi Türker Öksüz’e ziyaret23 Ocak 2019
Kars'ta 16 Yaşındaki Liseli Kız Okul Önünde Kaçırıldı21 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz'den Kara Yanvar Mesajı20 Ocak 2019
Kars’ta ‘Etkili İletişim Becerileri’ semineri düzenlendi20 Ocak 2019
Muhtar adaylarına YSK’dan seçim yasağı20 Ocak 2019
Harakani Havalimanı'nın Müdürü Değişti18 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, karne gününde Kars’ın karnesini açıkladı18 Ocak 2019
Kars'ta trafik kazası: 1 ölü, 1 ağır 3 yaralı18 Ocak 2019
Başkan Yıldırım: “Beylerbeyi Sarayı Müze olsun”18 Ocak 2019
Kars’ta fuhuş operasyonu: 27 kişi gözaltına alındı18 Ocak 2019
28 Şubat’a kadar ödeyene gecikme faizi yok18 Ocak 2019
Vali Türker Öksüz, Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti18 Ocak 2019
Çetin Nazik’le ev sohbetleri16 Ocak 2019
Boğatepe Köyü, Valisini Ağırladı16 Ocak 2019
Naif Alibeyoğlu DSP’den Kars Belediye Başkan Adayı oldu,16 Ocak 2019
'Kars´ın 1960'dan 1980'e kadar olan yılları kitap oldu16 Ocak 2019
CHP'nin Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman Oldu,16 Ocak 2019
Kars'ta 14 Köye Ulaşılamıyor16 Ocak 2019
AK Parti Selim'de İstifa!16 Ocak 2019
Resmi Gazete’de yayımlandı: Son tarih 19 Şubat16 Ocak 2019
İçişleri Bakanlığı duyurdu: son gün yarın!16 Ocak 2019
2018’in şiddet haritası yayınlandı, Kars bölgede 3’ncü!16 Ocak 2019
Kars’ta kar ve tipiden dolayı kapanan köy yollarında yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor16 Ocak 2019
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın öğrencilerle buluştu16 Ocak 2019
Kars Eğitim Bir-Sen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı14 Ocak 2019
Kars’ta Okullararası Yıldız Hentbol müsabakaları14 Ocak 2019
Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Çalıştaya katıldı14 Ocak 2019
Kars'ta çatılardan sarkan buz sarkıtlarına dikkat edilmeli14 Ocak 2019
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı14 Ocak 2019
Arslan ve Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Gününü kutladı10 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Bir tek uyuşturucu vakasına dahi tahammül edemeyiz”10 Ocak 2019
KAÜ Rektörü Kapu, öğrencilerin sorunlarını diledi10 Ocak 2019
Kars’ta 13 tesis hizmete girdi10 Ocak 2019
Başkan Yıldırım'dan, Şehit ve Gaziler Derneğine destek ziyareti10 Ocak 2019
Kars’ın içme suyu sorunu kronikleşti,10 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarladılar09 Ocak 2019
Kars'ta eğitime kar engeli! Kars'ta yarın okullar tatil mi?08 Ocak 2019
Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı08 Ocak 2019
Erkan Koçali’nin Arpaçay Meydanına yaptırdığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı açıldı08 Ocak 2019
Tarım ve Orman Kars İl Müdürlüğünde “Sıfır Atık” uygulaması08 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Bir şehir yönetimi sadece siyasetçilerle olmaz”08 Ocak 2019
Cevriye Tatış Ortaokulu Basketbol’da il birincisi oldu08 Ocak 2019
Yem bitkisi destekleme icmalleri askıya çıktı08 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Önce farkında olmamız lazım”08 Ocak 2019
YSK, Kars’ta da seçmeni tek tek bilgilendiriyor08 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu: “Kars’ın gençleri sportif anlamda ciddi potansiyele sahiptir”06 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu, Harakani Türbesini ziyaret etti05 Ocak 2019
SERKA, 33 Milyon mali destek sağlayacak05 Ocak 2019
Ahmet Koca: 40 bin 917 gazimizi hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçirdik05 Ocak 2019
Iğdır'da askeri araç devrildi: 1 yaralı04 Ocak 2019
Kars’ta telefon kabloları kesildi04 Ocak 2019
Kars’ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı04 Ocak 2019
Taş ve Akıl: “Hiçbir amatör maçta şiddet görmek istemiyoruz”04 Ocak 2019
Kars - Ani Antik Kenti arası yolcu taşımacılığı saatleri değişti03 Ocak 2019
Kars’ta Fırında Yangın03 Ocak 2019
AK Parti Kars İlçe Belediye Başkan Adayları İçin Kritik Tarih03 Ocak 2019
Kars'ta Kaçak İçki ve Uyuşturucu Operasyonu03 Ocak 2019
SERKA, Çinli sosyal medya fenomenlerini ağırladı03 Ocak 2019
YPG/PKK'ya aralıkta ağır darbe03 Ocak 2019
Kars’ta valinin adıyla dolandırıcılık uyarısı03 Ocak 2019
Türkiye’nin en büyük kardan heykelleri Sarıkamış Şehitleri için yapıldı03 Ocak 2019
Kars'ta Cinsel ve Üreme Sağlığı Eğitimleri devam ediyor03 Ocak 2019
Kars’ta soba zehirlenmesi: 2 yaralı03 Ocak 2019
Kars’ta göçmen çocuklara kışlık yardım yapıldı03 Ocak 2019
Ülke genelinde olduğu gibi, Kars’ta da tahıl üretimi azaldı03 Ocak 2019
Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak31 Aralık 2018
İki hastane arasında koordinasyon sağlanırsa il dışı sevkler en aza inecek31 Aralık 2018
Yasin Aşkın Yıldırım, güven tazeledi29 Aralık 2018
Kars’ta komandolar sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere uğurlandı29 Aralık 2018
Kars’ta 54 köy yolu ulaşıma kapandı27 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz: "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin Kümbetli Köyüne hiçbir zararı olmayacak"27 Aralık 2018
Tuğgeneral Kırış'tan Vali Öksüz'e ziyaret!27 Aralık 2018
KAÜ'de 20 bin TL'lik hizmet ücretsiz yapılıyor27 Aralık 2018
Kars'ta KYK öğrencileri sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı27 Aralık 2018
Sedanur Davasının Nakli İstendi26 Aralık 2018
Kars AFAD, 2018 yılı faaliyetlerini açıkladı,26 Aralık 2018
Kars’ta FETÖ operasyonu sürüyor: 7 asker gözaltına alındı26 Aralık 2018
Kars’ta HIV virüsüne rastlanıldı26 Aralık 2018
Asgari Ücret 2019 - Asgari Ücret Ne Kadar? (2019-2018)26 Aralık 2018
Kars’ta, CİMER’e başvuru sayısı 2018 yılında 3 bini aştı26 Aralık 2018
Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kura töreninde eşlik etti26 Aralık 2018
Kars'ta Ülkücüler Hilal Kete Gecesinde Eğlendiler24 Aralık 2018
Kars’a yeni yıl hediyeleri geliyor24 Aralık 2018
Ebubekir Keleş: “Vatanımız için her koşulda çalışmalıyız”24 Aralık 2018
Ahmet Arslan, dedikodulara son noktayı koydu22 Aralık 2018
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: "Terör örgütünün ülke sınırındaki varlığı 700'ler civarına düştü"22 Aralık 2018
İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya Oldu21 Aralık 2018
YSK seçim yasaklarını açıkladı21 Aralık 2018
Kars'ta Genç Çiftçi projesi meyvelerini veriyor21 Aralık 2018
Kars’ta 207 bin TL’lik malzeme çalan şahıslar yakalandı21 Aralık 2018
Kars’ın ‘Çocuk Gelin’ haritası21 Aralık 2018
Tarımsal kredilerin yeniden vadelendirilmesi köylünün yüzünü güldürüyor20 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, kurs atölyelerini inceledi20 Aralık 2018
Orhan Miroğlu: “Erdoğan, dünyanın bir numaralı küresel lideridir”20 Aralık 2018

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH