sanalbasin.com üyesidir

Bakan Arslan Iğdır’da

03 Nisan 2017
0 Haber Yorum

BAKAN ARSLAN: İSTİKRAR İÇİN HERKES EVET DEMELİ
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKAN’I AHMET ARSLAN CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ İÇİN İSTİKRAR İÇİN HERKES EVET DEMELİ

Bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere Iğdır’a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan’ı Ahmet Arslan Iğdır’a bağlı Halfeli ve Hoşhaber  beldesine giderek vatandaşlarla sohbet etti.

Halfeli beldesinde konuşan bakan Arslan, “80 yılda 50 km bir yılda 62 km tünel yaptık. inşallah biz bu bölgeyi tünellerle kaplayacağız. 3.5 kat Türkiye büyümüş durumda. Bugün engeller olmasaydı biz 10 kat büyümeyi konuşuyor olacaktık diyeceksiniz ki önünüzde engellerimi vardı evet vardı. Sayın Sezer 2002 de iktidar olan partimizin atamalarını yapmıyor engelliyordu.. Köprüler, tüneller yapalım dedik ama gezi olaylarında birileri çıktı ‘biz bunları istemiyoruz’ dedi. İstanbul’da havalimanı yapıyoruz, milletimizin ve memleketimizin faydasına ama birileri o zaman ‘biz istemiyoruz’ dedi. Çünkü dış güçler Türkiye’nin büyümesini, güçlenmesini istemiyordu. Bu proje de Türkiye’nin büyümesine fayda sağlayacağı için o projeleri de istemiyoruz dediler. Birileri onlara maşalık etti ve gezi olayları, 17-25 Aralık olayları çıktı. Dış güçler baktılar ki bunlar da Türkiye ile baş edemiyorlar, 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütünü başımıza bela ettiler. Allah sizlerden razı olsun, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Iğdır’da da milletimiz dimdik durdu.”dedi.

Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlara 16 Nisan’da vatandaşların gereken cevabı vereceğini belirten Arslan,. Biz diyoruz ki varsın onlar rahatsız olsunlar. Eğer bu yaptığımız işler onları rahatsız ediyorsa kusura bakmasınlar biz yine iş yapmaya devam edeceğiz. Biz yine onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Bizim sizden isteğimiz şu, bakın bütün bu engellemelere rağmen Türkiye bugün 3,5 kat büyümüş. Biz diyoruz ki hizmet eri olan, hizmet erbabı ola, halka hizmet etmeyi hakka hizmet bilen bu düşüncenin, ülkeyi daha iyi yönetebilmesi için çift başlılıktan kurtulması ve Çiller Demirel kavgasında olduğu gibi, Ecevit Sezer kavgasında olduğu gibi, Demirel, Özal kavgasında olduğu gibi, Yılmaz Özal kavgasında olduğu gibi çift başlılık yaşamayalım, tek merkezden yönetilelim. İnşallah çok daha güçlü şekilde geleceğe yürüyelim” dedi.

Bakan Ahmet Arslan, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı sistemine ihtiyacı var.Siz bu halk oylamasında liderinizin ne kadar arkasında durursanız, siz bu halk oylamasında dış güçlerin hainliklerine, engellemelerine rağmen ne kadar arkasında durursanız, siz terör örgütlerinin ‘evet’ çıkarsa biz biteriz demelerini hesaba katıp ne kadar güçlü durusanız, inşallah 16 Nisan’dan sonra biz çok daha hızlı, çok daha güçlü, çok daha pratik şekilde size hizmet edeceğiz. Size hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Arslan, “Biz diyoruz ki Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın ayrı ayrı yetkileri olunca her biri bir taraf çekince, kavga olunca 1994’te Çiller Demirel kavgasından bir gece de yarı yarıya fakirledik.. Sezer Ecevit anayasa kitabı fırlatması oldu. Niye çift başlılık vardı anlaşamıyorlardı. Bir gecede bu ülke fakirleşti 1 milyon insan işsiz kaldı. 21 tane banka battı. 30 milyar dolar bir tane banka para batırdı. Bugün olsa o para banka sahibinin cebinden çıkardı. Ama o zaman öyle değildi. Banka sahibi parayı alıyordu, İsviçre’ye gidiyordu. Bankanın içi boşalıyordu. Cezasını da millet çekiyordu. 30 milyar doları o gün biz ülke olarak cebimizden ödedik. Niye başbakan ayrı yere çekiyor, Cumhurbaşkanı ayrı yere çekiyor. Kavga ediyorlar bunun cezasını milletimiz çekiyor. Biz diyoruz ki tamam Cumhurbaşkanımızla başbakanımız iyi anlaşıyorlar. Aynı fikirdeler, aynı düşüncedeler. Aynı hedefe yürüyorlar. Sıkıntı yok. Ama inanın ki 2002-2007’de AK Parti hükümet olmasına rağmen iki başlılığı yaşadık. Daha sonra az önce söylediğim olayları yaşadık. Eğer iki başlılıktan kaynaklı bürokratik oligarşi olmasa, vesayet odakları olmasa biz bugün, 3.5 kat büyüyen Türkiye’den değil, 10 kat büyüyen Türkiye’den bahsederdik” şeklinde konuştu.,         

İki şeye bakın ülkemizin başına bela etmek istedikleri terör örgütleri dış güçler var ya dış güçler 1980 den önce bu milletin başına sağ sol değip bu ülkenin gençlerini birebirine düşürmeye çalıştılar.80 den sonra yetmedi PKK diye bu ülkenin başına çıkardılar ardından DEAŞ örgütünü çıkardılar Fetö terör örgütünü çıkardılar.Bunlara akrşı dik durdunuz. Terör örgütleri liderleri diyor ki 16 Nisan da evet çıkarsa biz biteriz diyorlar. Bizim istediğimizde bu değimli. Bunun için terör örgütlerine inat evet diyeceğiz. Dış güçlere inat evet diyeceğiz.Dış güçler ülkemizin güçlenmesini istemiyorlar. Yıllarca bu ülkede at oynattılar. Bir cumhurbaşkanı çıkıp dedi ki milletimin menfaati ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Bunu üzerine terör örgütleri üzerinden iş yapan dış güçler şimdi meydanlara kendileri ortay çıktılar. Kendileri evet çıkmasın diye elli tane takla atıyorlar.açıkça hayır çalışıyorlar.Bunun için sandıkta evet diyeceğiz.” dedi.

Halfeli beldesinde ki  toplantıya Milletvekili Nurettin Aras il başkanı Ahmet Tutulmaz ve vatandaşlar katıldı. (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber