sanalbasin.com üyesidir

Bakan Arslan Iğdır’da

25 Haziran 2016
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Iğdır ziyaretinde, Iğdır Milletvekili Nurettin Arslan, Kars milletvekili Selahattin Beyribey, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay eşlik etti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Iğdır ziyaretinde, Iğdır Milletvekili Nurettin Arslan, Kars milletvekili Selahattin Beyribey, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay eşlik etti.


Iğdır Hava Limanı’na inen Bakan Arslan, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Buradan Iğdır Valiliği’ne geçen Bakan Arslan Iğdır Valiliği şeref defterini imzaladıktan sonra valilik makamında Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman’dan brifing aldı.

Bakan Ahmet Arslan, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “hava limanı da ki coşkulu kalabalık beni duygulandırdı. Bölgenin diğer bölgelere göre geri kalmışlığının bir makus talih olmadığı Ak parti iktidarı ile görüldü. Biz Iğdır,Kars,Ardahan olarak ayrı ayrı kalkınmanın fayda sağlamayacağını biliyorum.Bunun için bölgesel kalkınacağız.Bize üç ili temsilen bir bakanlık verildi.Bölgesel olarak kalkınacağız. Aramızda güzel bir birlik beraberlik var.Her üç ilin projelerinin bitmesi için çalışacağız.Iğdırlının yıllardır hasretle beklediği Ünlendi barajının yapımı hızla devam ediyor. İsale hattının yapılması Su şebekeleri döşenmesi için 150 milyon para ayrılmıştır. Bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak olan Tuzluca barajı için sona gelindi. Iğdır en uçta ki Nahcıvan’a ve İran’a açılan bir ilimiz olması nedeniyle Orta Asya’ya açılan bir kapıdır. Nahcıvan’a ve İran’a ulaşımı kolaylaştırmaktır. Bundan dolayı bu ülkelere bölünmüş yol yapılmıştır. Sıcak asfalt yapımı devam ediyor. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız Iğdır’a büyük önem veriyor. Yapılan çalışmalar ile Iğdır Diluc, Doğubayazıt, Tuzluca, Digor Kars, Erzurum yolları çift şeritli bölünmüş yol oluyor. Kağızman Digor yol ayrımından sonra Digor’dan Kars’a giden yol eksikti bunun çalışması başladı Bu yolları çok önemsiyoruz. Çünkü Bu yollar yapımı bittiğinde İran, Nahcıvan üzerinden hatta Van’dan Ağrı üzerinden Iğdır’a gelen yük hareketinin Kars üzerinden Ardahan’a ve Gürcistan ulaşmasını sağlayacaktır. Bu da Iğdır için önemlidir. Yük taşımacılığın büyük bir kısmı bu bölgeye kayacaktır. Iğdırlılarında kullandığı Karakurt Tuzluca arası bölünmüş yol yapılacaktır. Iğdır’ın bağlantısını sağlayan yollar bölünmüş yol ve sıcak asfalt olacaktır.”

Bakan Arslan daha sonra Ak Parti İl Başkanlığı’nda partililerle buluştu. Ardından iftar yemeğinde Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya gelen Bakan Arslan, Iğdır ziyareti ile çok önemsediği bölge ziyaretlerinin ilk turunu tamamlamış oldu.

SERDAR ÜNSAL/IĞDIR

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber