Ana Sayfa > DİGOR

Bakan Arslan Digor’da Vatandaşlarla Buluştu!
07 Mart 2017
UDH Bakanı Ahmet Arslan, "Geçmişte hep Başbakan, Cumhurbaşkanı kavgalarından dolayı bu ülke zarar gördü, fatura insanımıza çıktı." dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Digor'da vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Arslan, Digor’a çok geldiklerini, çok ziyaret ettiklerini, çok sohbet ettiklerini belirterek, “Bir Karslı olarak, bir Digorlu olarak, bir Kağızmanlı olarak hep beraber olduk. Ancak sizin adınıza Bakanlık sorumluluğu aldıktan sonra ilk defa böyle bir hasbıhal şansı yakaladık. Dolayısıyla ben başta değerli hanımefendiler olmak üzere hepinizi saygı ile selamlıyorum.” Dedi.

Digor’u çok önemli kavşak haline getireceklerini söyleyen Bakan Arslan, “Hava güzel, gün bereketli, baharın müjdecisi, dolayısıyla değerli kardeşlerim bana da düşen bu baharın müjdecisi olan günde elbette ki Digor ile ilgili birkaç şey, birkaç kelam sizlerle paylaşmak. Digor her zaman bizi sıcak karşıladı, her zaman olağan üstü bir ilgi ile karşıladı ama bildi ki biz onların hizmetkarı olmaya devam ediyoruz. Onların hizmetlerini yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Daha önce geldiğimizde burada bir söz vermiştik, demiştik ki; Kars-Digor-Tuzluca yolu bölünmüş olmalı, o sözümüzü Allah’a şükür yerine getirdik, çalışma başladı, hep beraber görüyoruz.  Ama bugün buradan bir şey daha söyleyelim evet bu yolun bölünmüş olması önemli fakat aynı zamanda sıcak asfalt olmalı dedik, bölünmüş yol ihalesini yapmıştık daha önce şimdi onun üstüne sıcak asfalt olması kararını da verdik. İnşallah bu yol sıcak asfalt olacak, böylece Karadeniz’i ülkemizin güneyine bağlarken, Digor’u çok önemli bir kavşak haline getiriyoruz. Bu bölgemizin kalkınması, ekonomimizin kalkınması, esnafımızın yüzünün gülmesi demektir.” Diye konuştu.

Digor’a müjdeler veren Bakan Arslan projeleri vatandaşlarla paylaşarak, “Yine şehrin içerisinden geçerken gördük ki belediyenin imkanları ile olmuyor, belediye kendi imkanları ile yapamıyor. Geçen Kars’ta da söylemiştim bugün burada çok net bir şekilde söylüyorum önce elektrik direklerini yerin altına alacağız onun sürecini başlattık, hayırlı uğurlu olsun. Elektrik direjlerini yerin altına aldıktan sonra şehrin içindeki bu ana koridoru sıcak asfalt yapacağız, o da Digor’a, Digorluya  hayırlı uğurlu olsun. Belediyemizde destek olmak üzere birkaç gün içerisinde göreceksiniz çok farklı çok amaçlı kanal açma makinesi, yol süpürme makinesi , konteynırlar dahil bir çok aracı çok yakında yollayacağız. Digor’un, Digorlunun hizmetinde olsun diye onlarda hayırlı uğurlu olsun. Yine İmam Hatip Lisemizi bitirdik yakında gelip onunda açılışını yapacağız ama sadece Digor merkezine değil  emin olun ki köylerin hepsinin alt yapısını yapmak, hepsinin yollarını yapmak hatta büyük köy yollarının da sıcak asfalt olması ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Sadece Digor’da değil, Kars artı 7 ilçede yani 8 yerde gerçekten bizim köy yollarındaki sıcak asfalt oranımız az. Geçmişte statik kaplama yapmışız ama statik kaplama yapınca üzerinden bir kış geçiyor tekrar bozuluyor. Artık öyle olmasın diye köy yollarını sıcak asfalt yapacağız. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz burada Valiliğimize teknik desteği verecek, çünkü onlarda bu konuda yeteri kadar tecrübe var. Valilik olarak da Özel İdare olarak da köy yollarının hepsini sırayla inşallah sıcak asfalt yapacağız. Sadece bu yıl köy yolları için getirdiğimiz para 100 milyon. Eskiden 15 – 20 milyon gelirken, sadece bu sene buraya aktardığımız kaynak 100 milyon. Onunla da yetinmiyoruz, Karayolları marifetiyle ilave işler yapacağız, en az bir o kadar parayı da oradan ayıracağız. Kars-Digor-Tuzluca yolunu saymıyorum. Orası zaten sıcak asfaltı dahil 200 milyonun üzerinde. Bir şey daha yapacağız değerli Digorlular, o da bugün buradan yeni bir müjdemiz olsun. Ani Ören Yeri bir turizm yeri. Dünya çapında biliniyor. Doğubeyazıt’tan İshakpaşa Sarayı’nı gezip Iğdır’dan gelen misafirlerimiz önce Kars’a gidip Kars’tan Ani’ye dönüyorlar ya da Ardahan’dan Kars’tan Ani’yi ziyaret eden bir misafir Iğdır tarafına gitmek isterse önce Kars’a gidiyor sonra Kars’tan Digor’a geliyor. Müjdemiz şu; Digor’dan başlayıp yaklaşık 10 köyü de katedip Ani’ye kadar olan yolu karayolları ağına aldık. Orayı da sıcak asfalt yapacağız, dolayısıyla Digorlu Ani’ye gitmek istediği zaman, Akyaka’ya gitmek istediği zaman, Arpaçay’a gitmek istediği zaman Kars’a kadar gidip oradan dönmeyecek. Buradan direk kestirme aşağı yukarı 10 köyünde sıcak asfalt olacak şekilde yapıyoruz. O da ciddi bir rakam, o da ciddi bir para tutuyor ama hemşerilerimize, insanımıza, Digor’umuza da hayırlı uğurlu olsun onun da sürecini başlattık.” Şeklinde konuştu.

Kars’a destek verenlere teşekkür eden Bakan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz gerçekten Digor’un, Kars’ın hizmetlerini yerine getirmek adına sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımızın da Kars’a ve ilçelerine bakışını herkes biliyor. Her yerden çok farklı, gerçekten çok ciddi destekler veriyorlar. Bu bölgenin kalkınması, bu bölgenin diğer bölgeler ile kalkınmışlık farkını gidermek için olağanüstü bir destek veriyorlar onlara teşekkür ediyorum. Tabi bura ile ilgili hangi kararı götürürsek götürelim, Meclis’te milletvekillerimiz, bakanlarımız bize destek veriyor onlara da teşekkür ediyorum.”  

Erdoğan için yapmadıklarını, yeni doğanlar için yaptıklarını belirten Bakan Arslan, “Ama biz önümüze bir süreç koyduk. Biz dedik ki; geçmişte bu ülke çift başlı yönetimden çok sıkıntılar çekti ve onun faturası da hep vatandaş olarak bize çıktı. Biz gelecekte çift başlılık olmasın, ülke tek merkezden yönetilsin diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Meclisten geçirdik, size getirdik. Karar sizin. Hiç lafı karıştırmayacağım; Tek merkezden yönetilip daha güçlü hizmet edebilmemiz için bu sistem lazım. Deniliyor ki efendim tek adam olacak, tek adam olacak olmayacak size iki cümle ile söyleyeyim; şuanda Cumhurbaşkanının vatana ihanet dışında hiçbir sorumluluğu yok. Yetkisi çok, sorumluluğu yok. Yeni sistemde her şeyden sorumlu olacak, meclis her şey ile ilgili hesap sorabilecek. Cumhurbaşkanı şuan meclisi fes edebiliyor ama kendisine bir şey olmuyor. Yeni sistemde diyoruz ki eğer Cumhurbaşkanı ile Meclis anlaşamazsa, eğer Cumhurbaşkanı Meclis ile ilgili seçim kararı alırsa kendisi de seçime gidecek. Kime hakem olan halka gidecek. Bu konuda da hiç şüpheniz olmasın ki en sağlıklı sistemi kurmaya çalışıyoruz. Geçmişte hep Başbakan, Cumhurbaşkanı kavgalarından dolayı bu ülke zarar gördü, fatura insanımıza çıktı. Birilerinin söylediği gibi Erdoğan için yapmıyoruz, Erdoğan için yapabilsek zaten bütün yetkileri var, zaten başta. Bizim derdimiz Erdoğan sonrası bu ülkede çift başlılık olmasın. Bizim derdimiz Erdoğan için değil, bu ülkede doğacak her kişi için, her doğan için sağlıklı bir sistem kurulsun istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Gençlere de seslenen Bakan Arslan, “Gençlerin de seçime girmesini istiyoruz. Gençler Cumhurbaşkanını seçebiliyorsa, gençler milletvekili olarak Selahattin Beyribey’i ve Ahmet Arslan’ı seçebiliyorsa, gençler her türlü seçime karar verebiliyorsa aynı zamanda seçilebilsin istiyoruz.” dedi.

Bakan Arslan konuşmaların ardından AK Parti Digor Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

bakan-arslan-digor’da-vatandaslarla-bulustu!-(1).jpgbakan-arslan-digor’da-vatandaslarla-bulustu!-(2).jpgbakan-arslan-digor’da-vatandaslarla-bulustu!-(3).jpgbakan-arslan-digor’da-vatandaslarla-bulustu!-(4).jpgFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİGOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Digor’da sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı05 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, Digor’da inceleme ve ziyaretlerde bulundu23 Kasım 2018
Digor'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor23 Kasım 2018
Digor’da soba zehirlenmesi: 12 yaralı20 Kasım 2018
Ahırda yangın çıktı hayvanlar telef oldu09 Kasım 2018
Kars'ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi tutuklandı,31 Ekim 2018
Digor'da yolcu minibüsü tarlaya uçtu: 16 yaralı17 Eylül 2018
Digor'da arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı03 Eylül 2018
Digor'da terör örgütü propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı28 Ağustos 2018
Digor'da Magandalar İş Başında!17 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor'da kaçak içki ele geçirildi10 Ağustos 2018
Digor İlçesinde kaçak sigara ele geçirildi.26 Temmuz 2018
Digor'da 10 ineğe yıldırım çarptı,07 Haziran 2018
Kars'ta mayına basan kişi yaralandı07 Nisan 2018
Digor ilçesi yeniden inşa ve ihya sürecine girdi13 Mart 2018
217 şişe kaçak içki ele geçirildi01 Şubat 2018
Karne Alacak Öğrencileri Taşıyan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı19 Ocak 2018
Digorlu başarılı iş adamı Sezgin baran bu akşam TRT kürdi ekranlarında ,07 Ocak 2018
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün Kalp Krizi Geçirdi06 Aralık 2017
Bakan Arslan Digor'da İncelemelerde Bulundu03 Aralık 2017
Digor'da Fetö'den 1 Kişi Gözaltına Alındı26 Eylül 2017
Vali Doğan, Digor İlçesinde İncelemelerde Bulundu23 Ağustos 2017
Digor’da dolu yağışı29 Mayıs 2017
Digor’da Zincirleme Kaza: 9 Yaralı09 Mayıs 2017
Digor’da Trafik Kazası: 4 Yaralı09 Mayıs 2017
Güngör: Digor’a Dair Hayallerimiz Var18 Nisan 2017
Digor’da Dumandan Zehirlenen 1 Kişi Hayatını Kaybetti11 Nisan 2017
Digor’da Traktör Şarampole Uçtu: 1 Ölü, 4 Yaralı08 Nisan 2017
Digor’da Ak Parti’nin Mitingine Gitmeyin Tehdidi07 Nisan 2017
Digor Ziraat çiftçileri Konya Tarım Fuarı’nda21 Mart 2017
Digor’da Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Kişi Gözaltına Alındı21 Mart 2017
ORTA KAPI VE ÇILDIR MAHALLESİ ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ,15 Mart 2017
Digor'a Kayyum Atandı, Eş Başkana Telefonla Bildirildi09 Şubat 2017
Dağpınar Jandarmadan Öğrencilere Kışlık Atkı, Bere ve Şapka Yardımı08 Şubat 2017
Kars'ta Jandarmadan Örnek Davranış25 Ocak 2017
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün ameliyata alındı24 Ocak 2017
Kars’ta 3 Şüpheli Hakkında Yakalama Karar Çıktı!24 Ocak 2017
PKK Fotoğraflarını Paylaşan Bir Kişi Gözaltına Alındı,28 Aralık 2016
Ambulans ile Kamyonet Çarpıştı: 6 Yaralı28 Aralık 2016
Digor Kaymakamı Mustafa Güngör görevine başladı28 Aralık 2016
Digor Ziraat Odası’ndan TL’ye destek08 Aralık 2016
OLUMSUZ KIŞ KOŞULLARI DİGOR YOLUNDA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR02 Aralık 2016
Kars/Digor Kaymakamı İsa Bolat görevden uzaklaştırıldı24 Kasım 2016
Bakan Arslan, Digor'da Sezgin Baran Korkmaz'ın Yaptırdığı Okulun Açılışını Yaptı20 Kasım 2016
Bakan Arslan Digor'da!20 Kasım 2016
Erdinç Dolu’dan Dağpınar Belediyesine ziyaret16 Kasım 2016
AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti14 Kasım 2016
Digor’un KÖYDES Encümeni Abdurrahman Çankır04 Mayıs 2016
Kars’ta terör örgütü PKK üyesi 1 kişi tutuklandı26 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları gelecek yıla hazırlanıyor26 Mart 2016
Kars Digor yolundaki buzlanma araçları mahsur bıraktı20 Mart 2016
Robot Bilim Takımı Ankara’da!04 Mart 2016
Digor’un Bilim Kahramanları28 Şubat 2016
Digor yolu çile dolu27 Ocak 2016
Digor’da DBP’li Belediye Eşbaşkanları tutuklandı19 Kasım 2015
Çalışçı Dedenin Bağkur Feryadı01 Ekim 2015
DİGOR’DA ÇOCUK OYUN EVİ AÇILDI17 Eylül 2015
PKK’ya Gıda götüren Kars HDP’li Vekil çıktı08 Eylül 2015
DİGOR YAYLA FESTİVALİ ÇOŞKULU GEÇTİ!21 Temmuz 2015
Digor Ziraat Odası Başkanlığı tarım makineleri marketi kuruyor08 Temmuz 2015
Digor’da uçurtma şenliği23 Mayıs 2015
Emniyetten öğrencilere TEOG semineri28 Nisan 2015
Muhtarlar Toplantısı Yapıldı09 Nisan 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Mart Ayı Toplantısı Yapıldı12 Mart 2015
LAÜ’nün sosyal sorumluluk projesi Digor Varlı’ya ulaştı18 Ocak 2015
Digor Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor10 Ocak 2015
Digor’da okullar tatil08 Ocak 2015
Digor Yolu Çile Dolu06 Ocak 2015
Eğitimde Kaliteyi Artırma Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı30 Aralık 2014
İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı30 Aralık 2014
Digor’da direkler büklüm büklüm oldu12 Aralık 2014
Digor yolu turistlere geçit vermedi01 Aralık 2014
Öğrencilere TEOG morali26 Kasım 2014
Digor yasta17 Kasım 2014
Digor Göletine jet imza24 Eylül 2014
Digor yolunda araç yangını19 Eylül 2014
İşadamı Turan Kuytak, Digor Ziraat Odasını ziyaret etti11 Eylül 2014
Karkacı da veda etti09 Eylül 2014
Kars Valisi Digor’u ziyaret etti21 Temmuz 2014
DİGOR AİLE HEKİMLERİ YAYLALARA KADAR SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYOR11 Temmuz 2014
Virajı alamayan araç takla attı: 3 yaralı24 Haziran 2014
Kaçak sigara operasyonu27 Mayıs 2014
Dolu karayolunu ulaşıma kapattı25 Mayıs 2014
Digor’un Çocukları İstanbul Yolunda16 Mayıs 2014
Digor modern tarıma hazır09 Mayıs 2014
AK Parti’den Dağpınar Belediyesine ziyaret02 Mayıs 2014
Digor’da sıcak ve samimi buluşma26 Mart 2014
Bakan Yılmaz, Diğor’da Kürtçe propagandayı konuştu13 Mart 2014
Digor’da YBO ziyareti26 Şubat 2014
Araçta sıkışan sürücüyü AFAD kurtardı25 Aralık 2013
Digor Ziraat Odası’nın yardım kampanyası çığ gibi büyüyor10 Aralık 2013
Şirinköy’de yol sorunu06 Aralık 2013
Kar ve buzlanma nedeniyle onlarca araç yolda kaldı04 Aralık 2013
Digor’da köy denetimleri29 Ekim 2013
Avukat Abdurrahman Alaca Kültür Merkezi’nde hummalı çalışma12 Ekim 2013
Mehmet Özbey’e teşekkür ettiler11 Ekim 2013
Digor’da Yarım Asırlık Alt Yapı Problemi Sona Eriyor05 Ekim 2013
Çatak Projesi Digor’a da geliyor23 Eylül 2013
Digor Aile Okulu Projesi ödül töreni12 Haziran 2013
Digor Başkan’dan, Başkan Digor’dan memnun!05 Haziran 2013
AK Parti heyeti Digor’da02 Haziran 2013
Digor Aile Okulu Projesi30 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü Kermes Programı14 Mayıs 2013
Digor Müftülüğü tarafından bilgi yarışması düzenlendi26 Nisan 2013
Emniyet, Digor Bacalı da hediye dağıttı24 Nisan 2013
Gülben Ergen Kars’ta okul açtı22 Nisan 2013
Gülben Ergen’e Digor Bacalı’da sevgi seli22 Nisan 2013
Peygamber sevgisi salona sığmadı21 Nisan 2013
Digor Ziraat Odası’nın çiftçilere hizmeti18 Nisan 2013
Digor Varlı Köyü Kuran Kursu açılıyor15 Mart 2013
Digor’da Fitness Salonu açıldı14 Mart 2013
Hayırsever Mihrali Alınak’tan arsa bağışı11 Şubat 2013
Kaymakam karla mücadelede29 Ocak 2013
Karla mücadele sürüyor21 Ocak 2013
Kış geldi kazalar artı23 Aralık 2012
Kars’ta kar kazaları: 1 ölü05 Aralık 2012
Dağpınar’da ağaç dikimi27 Kasım 2012
Kuran’a el basarak ‘barış’ dediler22 Kasım 2012
Barışa teşekkür22 Ekim 2012
Digor Ziraat Odası’nın kış öncesi hizmetleri18 Ekim 2012
Digor’da alt yapı ve kültür hizmetleri09 Ekim 2012
Digor’da altyapı çalışması03 Eylül 2012
Digorlu köylüler dertli03 Eylül 2012
Dağpınar’ı dolu vurdu10 Temmuz 2012
DİGOR'DA DOLANDIRICILIK 06 Temmuz 2012
Şoförlerin D4 feryadı30 Haziran 2012
Digor İmam Hatip Lisesi açılıyor20 Haziran 2012
Kars'ta Düğün Yolunda Kaza: 2 Ölü18 Haziran 2012
KURAKLIK MECLİS GÜNDEMİNDE14 Haziran 2012
Adliyelerin kapatılmasına vatandaş tepkili14 Haziran 2012
Digor’da Türk Sanat Müziği Konseri11 Haziran 2012
Digor’da yılsonu etkinlikleri06 Haziran 2012
Korkmaz’dan Digor’a Yurt Müjdesi21 Mayıs 2012
Digor Belediyesi tek kuruş ödemeden ilçeye bulvar yapıyor09 Mayıs 2012
Digor’da KÖYDES encümen üyeleri seçimleri yapıldı07 Mayıs 2012
Digor Kaymakamıyla “Kariyer Yolculuğu”03 Mayıs 2012
Erkmen’in Başkanlığı düşürüldü22 Nisan 2012
Bağış askerlerle ayaküstü sohbet etti22 Nisan 2012
Digor’da Kutlu Doğum etkinliği 20 Nisan 2012
Digor'lu Minibüscüler Şikayetçi16 Nisan 2012
Digorlu öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı11 Nisan 2012
Erkmen'e 13 Yıl Hapis Cezası04 Nisan 2012
Digor"da Hareket Halindeki Otomobil Yandı 02 Nisan 2012
SODES’le okullar kütüphanelerine kavuştu 02 Nisan 2012
Digor’da Polis Haftası etkinlikleri19 Mart 2012
Digor’dan kısa haber turu13 Mart 2012
Bir Damla Gözyaşı Hürmetine,12 Mart 2012
Digor yolu çile yolu07 Mart 2012
Digor’da köy yolu açma çalışmaları21 Şubat 2012
Milletvekillerinden Müjde var01 Şubat 2012
Digor şehitleriyle yürüdü11 Ocak 2012
Digor'da Yarı Bodur Meyve Bahçesi Projesi30 Haziran 2011
Digor'da Kuran Kursu ve İmam Evi Açıldı 21 Haziran 2011
Digor'da Kavga: 1 Ölü14 Haziran 2011
Digor Lisesi Ankara’da 08 Haziran 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH