Bakan Arslan Çıldır Gölü’ndeki Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katıldı

03 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

Bakan Arslan Çıldır Gölü’ndeki Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katıldı


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülke genelindeki kıyı şehitlerinde kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın sonucusunun düzenlendiği Kars-Ardahan sınırındaki Çıldır Gölü'ndeki etkinliklere katıldı. Tekne teslim töreni, iskele açılışı ve göl üzerinde ilk kez gerçekleşen yelken ve kano yarışlarınıa katılan Bakan Arslan, Türkiye’nin bu konudaki geldiği noktalanın gurur verici olduğunu söyledi.
Bakan Arslan’ın yanısıra; Kars Valisi Rahmi Doğan, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldığı Çıldır Gölü Denizcilik ve Kabotaj Bayramı renkli görüntülere sahne oldu.
ELİNİ ÖPTÜRMEMEK İÇİN DİRENDİ
Tören alanında Arpaçay Kaykamamı Onur Şatıroğlu, Belediye Başkanı Erçetin Altay ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Ahmet Arslan vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde alana güçlükle gidebildi. Çıldır Gölü’nün tarihinde ilk defa böylesine anlamlı bir organizasyonla yüz turizmine açılmasına verdiği katkılardan dolayı teşekkürlerini ileten ve sevgi gösterilerinde buunan vatandaşlardan bazılarının Bakan Arslan’ın elini öpmek istemesi ilginç görüntülere sahne oldu. Vekilliğinde de bakanlığında asla elini öptürmeyen ve buna çok dikkat eden Bakan Arslan, bir gencin elini öpmek için aniden eğilmesi Bakan Arslan’a zor anlar yaşattı. Bakan Arslan gencin tüm çabasına rağmen elini öptürmedi ve tokalaşmaya devam etti.
“ARSLAN BAKANIM”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Kars’a gerçekleştirdiği ziyarette kendisine “Başkanım” diye hitap etmesiyle tanınan ve dikkatleri üzerine çeken Karslı yatırımcı Okan Poliçe de bakanı “Arslan Bakanım” şiiriyle karşıladı. 4 kıtalık şiirin yer aldığı Bakan Arslan’ın fotoğrafının da bulunduğu fotoğrafı Bakan Arslan’a hediye eden Poliçe birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
KAFKAS HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
Alana kurulan platforma gelerek yerini alan Bakan Arslan kafkas Halk Oyunları gösterisini izledikten sonra konuşma yaptı. Bakan Arslan. "Bugün sadece Kars, Ardahan'a değil, ülkenin her noktasına hizmet etmeye çalışıyoruz. Ülkemizin denizciliğini geliştirmek adına çok mesafe kat ettik. Gerek yasal düzenlemeler, gerek alt yapı yatırımları, gerekse de ulusal arenada rekabet edebilir anlamında yaptığımız uygulamalarla çok mesafe kat ettik. Üç tarafı denizi olan ülkede gençlerin sadece kıyı kentlerinden değil, diğer kentlerden de çıkabilmesi adına iç sularda çok güzel, çok başarılı uygulamalar yapıyoruz. Çıldır'da, Kars'ta Ardahan'da yaptığımız tam da bu. Memnuniyetimiz, gururumuz o ki, ülkenin her yerine, iç sulara, denizciliği, deniz sevdasını, denizi sevmeyi getiriyoruz. Esasında önce gemi yapmanız lazım, onun için tersanenizi attırmak, tersanenizi büyütmeniz lazım. 37 tersaneyi 79 tersaneye çakardık. Denizciliğe yaptığımız yatırımlarla dünyanın üçüncü sırasındaki ülke komuna geldik. Uluslararası çalışan 170 liman ile yılda yaklaşık 450 milyon ton elleçleme yaptık.
Denizcilik sektöründeki geliri de en az üç kat arttırdık.
Bakan Arslan daha sonra iki teknenin teslimini yaparak, göl üzerindeki iskelenin açılışını gerçekleştirdi ardından da kano ve yelken yarışlarında dereceye girenlere ödüllerini verdi ve, teslimini yaptıkları tekneye binerek göl üzerinde tur attı.
 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIYorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber