sanalbasin.com üyesidir

Badminton şampiyonlarından milli eğitim müdürüne ziyaret!

04 Mart 2016
0 Haber Yorum

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar Badminton birinciliği Müsabakaları sonucunda 1. Olan Şeyh Edebali Ortaokul sporcuları okul müdürü Mustafa Öztürk ve öğretmenleri eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret etti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar Badminton birinciliği Müsabakaları sonucunda 1. Olan Şeyh Edebali Ortaokul sporcuları okul müdürü Mustafa Öztürk ve öğretmenleri eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Mustafa Öztürk, Badminton yarışmalarında 3 yıldır birinci olduklarını Nisan ayında bölge yarışmasına gideceklerini söyleyerek okul hakkında eğitim öğretimle ilgili bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı tebrik ederek öğrencilerle bir süre sohbet ederek, sporda başarılı olan bireylerin aynı zamanda zeki ve çalışkan insanlar olduklarını, bu nedenle hem okul hayatında, hem de spor hayatında başarıyı bir arada yürütebilmenin temel prensibimiz olması gerektiğini ifade etti.

Cırıt,“ Badminton alanında büyük emekler sarf ettiniz. Yüzünüzdeki bu sevinç, kalbinizde yaşadığınız bu heyecan bizleri umutlandırıyor. Eminim ki, sizler, bu ülkenin bayrağını uluslararası arenada dalgalandıracak gençler olacaksınız. Ama biliyorsunuz ki bunun için çok çalışmak gerekiyor. Şimdiye kadar çalıştınız ama daha çok çalışmalı, daha önemli ve daha büyük adımlar atmalısınız. Şu an sizin kendinize en çok katkı sağlayacağınız zamanlar ve biz devlet olarak arkanızdayız. Size her türlü maddi ve manevi desteği verme gayreti içindeyiz. Benim size en büyük tavsiyem, yeteneğinizin peşinden koşmanız olacaktır. Ben sizlerden gerek sportif başarılarınızla, gerekse akademik başarılarınızla okuldaki diğer arkadaşlarınıza örnek olmanızı istiyorum. Ayrıca yapılacak olan grup müsabakalarında başarılar diliyorum ve kupa ile dönmenizi bekliyorum” dedi.

Öğrencilere nasihat eden Cırıt, şunları söyledi:”Her yarışma önemli, Sosyal faaliyetlere katılın. İlimizi en iyi şekilde temsil edin. Mücadeleyi elden bırakmayın, centilmenliği de . Kazanmanız kaybetmeniz pek önemli değil. Kazanmak için mücadele edin ama centilmenliği elden bırakmayın. Taşkınlık yapmayın. Başaracağınıza inanıyorum. İyi bir spor insanın şahsiyetini geliştirir olgunlaştırır. Hayatta, iki şeyden kaçının zararlı olan içki, sigara, uyuşturucu gibi diğeri de birlik ve beraberliğimizi bozacak olan terörden ,bölücü hareketlerden. Herkesin bir fikri düşüncesi olabilir. Saygı duyun ama vatan, bayrak, millet sevgisinden yoksun olan birliğimiz bozmaya yönelik fikirlerden davranışlardan uzak durun. Hep sevgi ile dolu olun, kimsenin sizi ve ailenizi üzmesine izin vermeyin. Terör ve bölücü fikirlerden uzak durun dersinize çalışın sporunuzu yapın. Şeyh Edebali gibi bilgili olun”

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğretmen ve öğrencilere birer Mehmet Akif Ersoy’un Safahat kitabını hediye etti.

SERDAR ÜNSAL/IĞDIR

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber