BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TEMSİLCİLERİ TARAFINDAN KAĞIZMAN İLÇESİNDE İNCELEMELER YAPILDI

18 Eylül 2017
0 Haber Yorum

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında şimdiye kadar tamamlanan tarımsal projelerin sonuçlarını görmek amacı ile Birleşmiş Milletler temsilcileri Kağızman ilçesini ziyaret etti

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında şimdiye kadar tamamlanan tarımsal projelerin sonuçlarını görmek amacı ile Birleşmiş Milletler temsilcileri Kağızman ilçesini ziyaret etti. Örnekleme yoluyla seçilmiş olan bazı bahçe ve seralar Birleşmiş Milletler Temsilcileri tarafından bizzat kontrol edildi, tamamlanan projeler hakkında bilgi verildi. Temsilci Heyeti proje sahipleri ile de bizzat sohbet edip, projeler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Birleşmiş milletler temsilcisine, Kağızman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bekir Çapan ve projede görev alan Teknik Personeller eşlik etti.
Bölgenin kalkınması hususunda önemli bir proje olarak öngörülen ve
2010 yılında başlayıp bu yıl sonunda tamamlanacak olan Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi (AKAKDP) T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından UNDP ülke ofisinin teknik desteği ile uygulanmaktadır. AKADP’ın genel amacı Ardahan, Kars ve Artvin illerinde kırsal yoksulluğun azaltılmasıdır. Proje faaliyetleri küçük üretici ve tarım dışı işletme yatırımlarını, kırsal altyapı yatırımlarını ve kurumsal güçlendirme çalışmalarını kapsamaktadır. Şimdiye kadar proje kapsamında; toplam  11 adet sera, 2.000 da’ lık  ceviz, kayısı ve elma bahçesi projesi tamamlanmıştır.   

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber