sanalbasin.com üyesidir

Azerbaycan Eğitim Ataşesi’nden ARÜ’ye ziyaret

26 Eylül 2013
0 Haber Yorum

Azerbaycan Eğitim Ataşesi’nden ARÜ’ye ziyaret
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Uluslararası öğrencilerin Türkiye'de en çok tercih ettiği bilim merkezinden biri haline gelen Ardahan Üniversitesi’ne üst düzey ziyaretler devam ediyor. Son olarak Azerbaycan Eğitim Ataşesi Necibe Nesibova, 24 Eylül 2013 Salı günü Ardahan Üniversitesi’ne ziyarette bulundu.
Rektör Korkmaz, Ateşe ile Azeri Uyruklu Akademisyen ve Öğrencileri Kahvaltıda Buluşturdu
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Azerbaycan Eğitim Ataşesi Necibe Nesibova’yı sabah saat 10:00’da Ardahan Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde ARÜ’nün Azeri uyruklu akademisyenleri ve öğrencileri ile kahvaltıda buluşturdu. Kahvaltı programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Genel Sekreter Yardımcısı Canan Korkmaz, Prof. Dr. Şureddin Memmedli, Doç Dr. Gülnara Gocva Memmedova, Yrd. Doç Dr. Rövşen Guliyev, Öğrenci İşleri Daire Evrin Yıldız ve uluslararası öğrenciler katıldı.
Sohbet havasında geçen programda Azeri uyruklu öğrenciler, Azerbaycan Eğitim Ataşesi Necibe Nesibova ile yakından tanışarak Ardahan Üniversitesi hakkındaki görüşlerini paylaştı. ARÜ’yle ilgili memnuniyetini dile getiren öğrenciler, en ufak bir sıkıntılarında dahi Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile görüşebildiklerini belirtti.
ATAŞE, ARÜ’NÜN ÖĞRENCİLERE VERDİĞİ DESTEKTEN MEMNUN
Türkiye genelindeki Azeri uyruklu öğrenciler ile birebir görüşerek onlarla ilgilendiğini belirten Nesibova ise, Ardahan Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler ile de daha sık görüşmek istediğini söyleyerek, ARÜ’deki Azeri uyruklu öğrencilerden bir temsilci seçmelerini istedi. Nesibova’ın önerisinin ardından Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eşit Ağırlıklı Proğramlar 1. Sınıf öğrencisi Abbas Abbaszade temsilci olarak seçildi.
Ardahan Üniversitesi yönetimi ve akademisyenlerinin öğrencilere gösterdiği maddi ve manevi destekten dolayı çok mutlu olduğunu da belirten Nesibova, bu nedenle Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a ve akademisyenlere teşekkür etti.
AZERBAYCAN ATAŞESİ, ARÜ’NÜN YENİ YERLEŞKESİNİ ÇOK BEĞENDİ
Programın ardından Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez Azerbaycan Eğitim Ateşesi Necibe Nesibova’ya Ardahan Üniversitesi’nin Çamlıçatak’taki kampüsünü gezdirdi. Gezi sırasında Prof. Dr. Söylemez, Nesibova’ya kampüs alanı ve bina donanımları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Yerleşkeyi gezen ve inceleyen Nesibova, Ardahan Üniversitesi’nin kampüsünü çok beğendiğini ifade etti.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber