Aybas: Allah Bir Kez Daha Böylesi Acıları Göstermesin

27 Aralık 2016
0 Haber Yorum

Sarıkamış MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Aybas, Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında öğrenciler tarafından düzenlenen temsili saygı nöbeti tutma programında bir konuşma yaparak, “Allah bir kez daha böylesi acıları göstermesin.” dedi.


Sarıkamış MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Aybas, Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında öğrenciler tarafından düzenlenen temsili saygı nöbeti tutma programında bir konuşma yaparak, “Allah bir kez daha böylesi acıları göstermesin.” dedi.Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Aybas’ın yaptığı konuşma şöyle:

Gelinlik giyinmiş körpe kız gibi

Karlara serildi Sarıkamış’ta

Mevsimler ağlaştı gece buz gibi

Şafaklar gerildi Sarıkamış’ta

 

Mehmet’im çarıksız Yemen’den geldi

Şahadet gürledi sonsuzu deldi

Gök mavi yer beyaz kefeni aldı

Ak yaşlar nar oldu Sarıkamış’ta

Bugün 26 Aralık, yani Sarıkamış harekatında en fazla şehidin verildiği gecenin 102. yıl dönümü, 102 yıl sonra bugün birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçerken, öğrencilerimizden gelen sembolik saygı nöbeti tutma talebi nedeniyle burada bulunuyoruz. 102 yıl önceki atalarının torunları olarak saygı nöbeti tutmak isteyen öğrencilerimizle sahip oldukları bu milli şuurdan dolayı, Sarıkamış’ta iki büyük dedesini şehit vermiş bir torun olarak gurur duyuyorum. Hepsine şükranlarımı sunuyorum.

102 yıl sonra bugün bizler de, şanlı Sarıkamış Şühedasının torunları olarak sahip olduğumuz milli şuurumuzu daha da ileriye taşıyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi milli mücadele döneminden sonra ülkemizin geçirmekte oldu bu en zor dönemde, canlarını, düşmanı hiç eksilmemiş bu cennet vatan için feda eden şanlı ecdadımız, şüheda dedelerimizden aldığımız güçle, onların izinde bir olup, bütün olup, diri olup Türkiye’mizi geleceğe taşıyacağız. Bugün burada edeceğimiz dualar, tutacağımız saygı nöbeti, uçuracağımız dilek fenerlerimizle hem şanlı ecdadımızı hayırla yad edeceğiz hem de yurdumuzda ve dünyada barışı, kardeşliği dileyeceğiz.

Etkinliğimizin başarılı olmasında başta günlerdir çalışan çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerime, Sayın Rektörümüz başta olmak üzere üniversitemiz yönetimine, davetimize bizleri kırmayarak icabet eden hocalarıma, etkinliğin başarılı olmasında bizlere lojistik destek sunan Tugay komutanımıza, ışıklandırmadan tut, büyük bir incelik gösterip bizlere bu soğukta sundukları sıcacık çay-çorbaya kadar her türlü desteği veren Sayın Belediye Başkanımıza, güvenlik mensuplarına ve ismini zikredemediğim katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet olsun. Allah bir kez daha böylesi acıları göstermesin diyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber