sanalbasin.com üyesidir

Arpaçaylılardan İstanbul’da muhteşem Dayanışma Gecesi

03 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Göldalı Köyü 17. Dayanışma Gecesi, İstanbul Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Göldalı Köyü 17. Dayanışma Gecesi, İstanbul Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

İstanbul Çekmeköy protokolünün de hazır bulunduğu geceye ilgi yoğundu. Sezgin Maden’in sunuculuğunu yaptığı gecede İstiklal Marşı ve Saygı Duruşundan sonra ilk konuşmayı Yapan Dernek Başkanı Bekir Aras ve Yönetim Kurulu Üyesi Veyis Görken, geceye katılan seçkin davetlilere ve kendilerini yalnız bırakmayan Göldalı köylülerine teşekkür etti.

Yeni alınan dernek lokali için destek olan İstanbul, Bursa ve Göldalı köylülerinin isimlerini okuyarak destekleri için bir kere daha teşekkür edip, tüm üyelerden aynı duyarlılığı göstermeleri gerektiğini söylediler.

Gecede Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız bir konuşma yaparak şunları “Arpaçay Göldalı Köyü gecesine geçen yıl katılmış birlik ve beraberlik içinde olduğunuzu görmüştüm. Hastam olduğu halde, bu gece sizlerle bir arada olmak için yine geldim, birlik beraberliğiniz daim olsun. Çekmeköy’ü yönetenler olarak Belediye Başkanımızla, STK’larla Çekmeköy’ü yükselen bir ilçe yapma gayreti içindeyiz. Çekmeköy’de yaşayanların % 82’ Anadolu’dan gelen insanlarımızdan oluşmaktadır. Kars-Ardahan-Iğdırlılar da bu nüfus içinde önemli bir yer tutmaktadır. Sizler hem Anadolu kültürünü yaşatmakta, birlik beraberlik ve dayanışma içinde bizimle birlikte Çekmeköy’ü yükselen bir ilçe durumunu getirmek için çalışmaktasınız. Bu güzellikleri hep birlikte devam ettirmenizi diliyorum.” dedi.

Gecede konuşan bir başka isim Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel oldu. Yüksel ise yaptığı konuşmada, Göldalı köylülerini soğuk iklimin sıcak insanları olarak gördüğünü, bu sıcaklığı bu salonu dolduran Göldalı köylülerinde bir kez daha gördüğünü, Kadın Kolları Başkanının heyecanını, Gençlik Kolları oluşturma çabalarını gördüğünü, bu birlik ve beraberlik ile dernek başkanı ve yönetimininbirlikte çalışarak Çekmeköy’de bir yer sahibi olma başarısını gösterdiğini, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın Bugüne kadar Göldalı Köylülerinin yanında olduk bundan sonrada yanlarında olacağız dediğini söyleyerek selamlarını iletti.

Kalender Özdemir Derneklerin Eğitime önem vermelerine dikkat çekti

Gecede Konuşma yapan Ataşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kalender Özdemir ise; “Dayanışma derneklerinin yapması gereken çok önemli bir şeyin eğitime yapılan yardım olduğunu, eğitime yapılan yardımın bu ülkenin önünü açtığını söyleyerek, bu gecede sağlanan yardımlarla bir çocuk okutun bu ülkenin geleceği daha güzel olsun, dernek olarak bize bu konuda gelin her türlü yardımı desteği yaparız. ifadelerini kullandı.

AK Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Ekrem Esmeray Gecede yaptığı konuşmada Göldalı köylülerinin kendisine İstanbul’a ilk geldiği günden bu yana emekleri olduğunu vurguladı. Salonda bulunan herkesi yakından tanıdığını kaydeden Esmeray, Derneğin kurucu başkanı rahmetli İdris Yıldız’ın fikirlerinden istifade ettiğini söyleyerek geceye katılanlara saygı ve selamlarını iletti. Öte yandan gecede Sancaktepe AK Parti Belediye Meclis Üyesi Turgay Akpınar da, dernekçiliğin zor olduğunu özverili çalışma gerektirdiğini belirtti. Akpına, “İstanbul’da bir dernek yeri almanın önemli ve azimli bir çalışmanın sonucu olduğunu bu nedenle bu başarıyı gösteren dernek başkanı ve yönetim kurulunu, Kadın Kolları Komitesi Başkanını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Gecede Kadın Kolları Komitesi Başkanı Birsen Görken’ de bir selamlama konuşması yaptı.

Gece’de Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Turgay Akpınar Göldalı Köyü Derneğine Minyatür Kars Kalesi hediye etti. Hediyeyi Turgay Akpınar’dan alan Dernek Başkanı Bekir Aras Sancak tepe belediyesinin derneğe 150 sandalye ve 30 masa bağış yaptığını, bu gecede Minyatür Kars Kalesi hediye ettiğini söyleyerek teşekkür etti.

Gecede Göldalı köylü halk ozanları Fevzi Olgun ve Ömer Dumanoğlu ile Birlikte Türk Halk Müziği Sanatçısı Cevdet Yılmaz sahne aldı.

Derneğe yardım amacıyla açık arttırma ile satılan kazları Çekmeköy’de Mütahitlik yapan Muhlis Ateş, AK Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Ekrem Esmeray, Mustafa Aras, Necati Kara,Tarhan Kara ve Birdal Kara aldı.

Gecede derneğe katkı yapanlara plaketler verildikten sonra türküler ve halaylarla devam etti.

Geceye Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, Ataşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kalender Özdemir, Ümraniye SGK Müdürü Coşkun Bilgin, Çekmeköy AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, CHP Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Yaycı, AK Parti Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Ekrem Esmeray, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Tuncay Akpınar, İstanbul Dernekler Federasyonu Başkanı Velişan Yerli, Çekmeköy KAI Kurucu Başkanı Nejdet Yılmaz, Çanaksu Köyü Dernek Başkanı Bahri Aslan, Aydıngün Köyü Dernek Başkanı Mustafa Yaycı, Taşbaşı Köyü Dernek Başkanı Çetin Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber