sanalbasin.com üyesidir

Arpaçaylı Muhtarlar İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

13 Temmuz 2014
0 Haber Yorum

Arpaçaylı Muhtarlar İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı tarafından ilçedeki köy ve mahalle Muhtarları ile İl Genel Meclis Üyelerine iftar yemeği verildi. Jandarma Komutanı, Yazı İşleri Müdürü, Emniyet Amiri ve KHGB Müdürünün de hazır bulunduğu iftar programı geniş katılımla gerçekleşti.
 
İlçede özel bir lokantada verilen iftar öncesi tek tek masaları dolaşarak misafirlere "hoş geldiniz" diyen Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem bir süre kendileriyle sohbet etti. Beraberlik ve dayanışmayı artırmak amacıyla düzenlenen iftar programında katılımcıların birbiriyle yaptıkları sıcak ve samimi sohbetler kaynaşmanın en güzel göstergesi oldu. Kaymakam Erdem açılan oruç sonrası yaptığı konuşmasında; "Rahmet, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan ayında birlik ve beraberliğimizi artırmak için düzenlenen bu programa katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Muhtarlar Devletin en ücra köşelerinde görev yapan ve buradaki vatandaşın ilk uğrak noktası olan kişilerdir ve bu sebeple vatandaş devlet diyaloğunun ilk basamağını oluşturur. Bu önemli vazifede muhtarlarımız sorumluluklarının farkında olmalı ve özellikle vatandaşların sorunlarını çözmede ilgili kurumlarla irtibat halinde olmalıdır. Biz burada tabağımıza konan yemeği yiyorsak ancak ilçemizde evindeki bir vatandaş dertliyse, açsa, açıktaysa bunda hepimizin çok büyük vebali olur. İşte bu noktada çevrenizde bulunan gerçek ihtiyaç sahiplerini ayrım yapmadan derhal bize bildiriniz." ifadelerini kullandı. Ayrıca ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında evi olmayan vatandaşlara ev yapmak için yeterli kaynağı oluşturduklarını ancak muhtaç olan vatandaşların tapu sorununu çözemediği için bir türlü ev yapımlarına başlayamadıklarını belirterek, Muhtarlardan kendilerine tapu sıkıntılarını çözmede yardımcı olmalarını istedi.
 
İlçedeki görevi sona eren yakında ayrılacak olan ilçe Jandarma Komutanı Bülent Çırağ da kısa bir teşekkür konuşması yaparak herkesten helallik istedi. Program sonrası meydanda hazırlanan semaver eşliğinde açık havada çaylar içilirken, çektirilen hatıra fotoğrafı ve sohbetler sonrasında gece sonlandırıldı.      
 
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber