sanalbasin.com üyesidir

Arpaçaylı Minik Mucitlerin Bilim Şenliği

07 Haziran 2014
0 Haber Yorum

Arpaçaylı Minik Mucitlerin Bilim Şenliği
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Bir sene boyunca derslerinde öğrendiklerini projelendiren Kars Arpaçay 3 Kasım YBO minikleri, eserlerini okul bahçesinde hazırlanan Bilim Şenliğinde görücüye çıkardı.
Halka açık olarak düzenlenen Bilim Şenliğine protokolün yanı sıra veliler ve vatandaşlar da katıldı. Birbirinden başarılı eserlerin bulunduğu organizasyonda miniklerin hayal gücü takdirle karşılandı. Öğrencilerin derslerinde öğrendikleri teorik bilgilerinin yanına yaratıcılıklarını da katarak sınırlı imkanlarla ortaya çıkarmış oldukları çalışmalar katılımcılar tarafından tek tek incelendi. Öğrenciler tasarımlardan, bilimsel istatistiklerden, kimyasal deneylere kadar bütün projelerini gelen konuklara tanıttılar. Bilimi yaşatarak anlatan öğrenciler hazırladıkları sunumlar ve kullandıkları aletlerle, izleyicileri hem bilgilendirdi hem de onlara keyifli anlar yaşattılar.
Düzenlenen organizasyon ile ilgili olarak Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem; bilim şenliklerinin öğrencilerin eğitimin yanında sosyal becerilerini de geliştirdiğini SÖYLEDİ. Erdem, “Okullarımızda bilime ilgiyi arttırmak ve teknolojik gelişmelerle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bu tarz etkinliklerin yaygınlaştırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu tarz etkinlikler ile öğrencilerimizin bilimsel ve akılcı düşünme becerisine sahip, araştırmacı, sorgulayıcı, bilgiyi ezberleyen değil bilgiye ulaşabilen bireyler olacağını düşünüyoruz.” dedi.
Erdem ayrıca, bu çalışmaların gerçek mimarı olan geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi kutladığını ve ileride daha büyük başarılarla adlarından söz ettireceklerine yürekten inandığını belirterek, öğretmenlerini ve öğrencileri kutladığını ifade etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber