sanalbasin.com üyesidir

Arpaçaylı Kurum Amirlerinden Anlamlı Ziyaret

26 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Arpaçaylı Kurum Amirlerinden Anlamlı Ziyaret
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde görev yapan kurum amirleri Kars Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek kurumu ve kurumda yaşayan kişileri yakından tanıma fırsatı buldu. Kaymakam Faruk Erdem, Belediye Başkanı Erçetin Altay, Savcı Sertaç Sarıkaya ve daire amirleriyle birlikte gerçekleşen ziyaret için Arpaçay’dan otobüsle toplu olarak Kars’a gidildi.
Sabah erken saatlerde başlayan ziyarette karşılarında Arpaçay’dan gelen misafirlerini gören Engelsiz Yaşam Merkezi sakinleri durumdan yaşadıkları mutluluk ve heyecanla misafirlerini son derece sıcak karşıladılar. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı ziyarette ilk olarak konferans salonunda kurum yetkililerince Arpaçay heyetine kurum faaliyetleri ve verilen hizmetlerle ilgili kısa bir sunum yapıldı. Sonrasında kurum içerisindeki sosyal, sportif alanlar gezilerek aktivite odalarında ders yapan engelliler ziyaret edildi. Buralarda öğretmenleri tarafından kimsesiz ve engellilerimizin toplum içerisinde yaşamış oldukları sorunlar ve yaptıkları faaliyetler daire amirlerine anlatıldı. Müzik odasında ders gören bir grubun çalıp söylediği İstiklal Marşı çok beğenilirken, söylenen şarkılar ve yapılan el işi ürünler de katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Burada daha önce daire amirleri tarafından alınan ve isim isim hazırlanan hediye paketleri engellilere hediye edildi. Sonrasında engellilerin kaldığı evleri gruplar halinde ziyaret edilerek günlük yaşamları ve toplu olarak yaşadıkları yerler incelendi.
Ziyaretle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; daha önce geldikleri bu merkeze bu kez de Arpaçaylı kurum amirleri ile gelmelerinin çok anlamlı olduğunu söyledi. Kaymakam Erdem açıklamasında “Bugün kurum amiri arkadaşlarımızla Engelsiz Yaşam Merkezi sakinleri ile birlikte olmaktan çok memnunuz. Son yıllarda devlet olarak engellilerimizin hakları ve yaşam şartları ile ilgili çalışmalar çok üst seviyelere çıktı ve her geçen gün bu konuda farkındalık oluşturuluyor. Burayı görmeden burada yaşanılanı hissetmeden kısaca buradaki havayı solumadan önce düşünülenle burada tecrübe edilen çok farklı. Tüm arkadaşlarımızla bu insanların yüzündeki sevinci ve saflığı görünce çok duygulandık, hele hele de engellilerin kendilerine bakan kişilere olan yakınlığını görünce hem gurur duyduk hem de çok sevindik. Çünkü buradaki insanlar adeta anne, baba ya da eşten çok daha ilgili ve sıcaklar. Bu da engellilerin bakışlarından ve konuşmalarından hissediliyor. Sosyal devlet olmanın gerekleri burada layıkıyla ve fazlasıyla yerine getirildiğine şahit oluyoruz. Biz de geçtiğimiz aylarda Arpaçay’dan şiddete uğrayan iki kardeşi buraya yerleştirdik ve şimdi bakınca önceki hallerine oranla çok belirgin bir iyileşme var. Biz buradaki engellilerin her zaman yanında olmak istiyoruz ve kurum yetkililerine de beraber çalışma ve yapabileceğimiz her şeyi yapma noktasında irademizi ilettik. Engelli vatandaşlarımızı önümüzdeki ay Çıldır Gölünde misafir edeceğiz. Kurum amiri arkadaşlarımız da elinden gelen katkıyı sağlıyorlar. Kendilerine bu organizasyonda bulundukları için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber