sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay'da Yayla sorunu Valiliğe taşındı

30 Nisan 2018
0 Haber Yorum

Arpaçay İlçesine bağlı Akçalar Köyü ile merkeze bağlı Halefoğlu Köyü arasında yaşanan yayla sorununa Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın çözüm buldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Edinilen bilgilere göre; Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’dan gelen bir vatandaşa Akçalar Köyü Muhtarı kefil olarak Halefoğlu Köyünden yaklaşık 1 Milyon 200 bin TL’ye yakın hayvan alındı. Ödemenin zamanı geldiğinde parayı ödemeyen Şanlıurfalı bir şahsa kefil olan Muhtardan ücret talep edildi. Muhtar ödemeyi yapmayarak köyü terk etti. Akçalar Köylülerinin iddiasına göre; Halefoğlu Köylüleri ise ödemeyi Akçalar Köylüleri tarafından yapılacağını ve ödeme karşılığında köyün yaylarını kullanmaya başladıklarını söylediler.

Bu durumdan zarar gördüklerini iddia eden Akçalar Köylüleri bugün Kars Valiliği önünde toplandılar. Yaklaşık 50 kişi Kars Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın ile görüşme talep etti. Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri köylülerden 4 kişilik sözcü grup seçerek Vali Yardımcısı Aydın ile görüştürdüler.

Görüşme sonunda gazetecilere bir açıklama yapan grup, “Olayı sayın Vali Yardımcımıza ilettik. Vali Yardımcımız sayın Valimize konuyu ileteceğini ve konu hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını söylediler.” açıklamasında bulundular.

Grup daha sonra Valiliğin önünden sessizce ayrıldı.

akcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(1).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(2).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(3).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(4).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(5).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(6)-001.jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(7).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber