sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay ve Digor’dan haber turu

03 Mart 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay ve Digor’dan haber turu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

GELİN TANIŞ OLALIM POLİSİMİZİ TANIYALIM
Kars’ın Arpaçay ilçesinde “Gelin Tanış Olalım Polisimizi Tanıyalım-1 Projesi” etkinlikleri devam ediyor.
Polisin ilçedeki öğrencilere tanıtılması amacıyla hazırlanan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Temel Eğitim Okullarında eğitim gören toplam 200 öğrencinin katılımı ile “Gelin Tanış Olalım, Polisimizi Tanıyalım-1 Projesi” uygulanmaya başladı.
Bu kapsamda ilk olarak 3 Kasım YBO’dan 53 öğrencinin katılımıyla İlçe Emniyet Amirliği toplantı salonunda seminerler verildi. Seminerin açılış konuşması İlçe Emniyet Amir V. Erkan Sönmez tarafından yapıldıktan sonra, öğrencilere “Polislik Meslek Tanıtımı, Yaya ve Trafik Eğitim Semineri” verildi. Şu anda Yeşilay Haftası olması dolayısıyla Sağlık Grup Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından alkollü içkilerin, uyuşturucuların topluma, aileye ve bireylere zararları anlatıldı.
Öğrenciler, Seminerlerin yanı sıra Emniyet Amirliği binasını ve odalarını da gezerken yapılan çalışmaları da uygulamalı olarak görme imkanını yakaladı.
Seminerlerin sonunda katılımcı 53 öğrenciye polis abileri tarafından eşofman hediye edilmesinin ardından topluca fotoğraf çektirildi.
Konuyla ilgili Kaymakamlık sitesinde yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:
Her yıl sayısız insanımızın canına mal olan ve topluma verdiği zararlar bakımından hayati bir öneme sahip olan Trafik ve Trafik Eğitimi ile ilgili olarak öğrencilere aşılanmaya çalışılan; Trafik Güvenliği Kuralları ve Trafik İşaretleri, Araçlarda Trafik Güvenliği, Trafik Kazaları, Yaya Olarak ve Oyun Alanlarında Trafik Güvenliği konularının seminerlerde yoğun ilgi görmesi dikkat çekiciydi.
Son olarak, “Bir defadan bişey olmaz” gibi tekliflere kendimizi kapalı tuttuğumuz sürece hayatımızın geri kalan bölümünde tüm zararlı alışkanlıklardan uzak kalabileceğimizi unutmamalıyız. Sigara ve alkol kullanmak madde bağımlılığının alt safhalarıdır. Daha sağlıklı bir nesil ve gelecek için öğrencilerimizi bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için herkes var gücüyle mücadele etmelidir. Uyuşturucunun olduğu yerlerde toplumun huzurunu bozan hırsızlık, gasp ve buna benzer olumsuz olayların fazlaca olduğunu da dikkate alırsak konunun önemi daha iyi ortaya çıkmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde merak, arkadaş, sorunlara çözüm arayışı, farklı olma isteği, bir gruba dahil olma amacı ve özenti, bu kötü alışkanlıkların kazanılmasındaki temel etkenlerdir. Bu dönemlerde, başta eğitimcilerimize ve ailelerimize büyük ve önemli görevler düşmektedir.
ARPAÇAY’DA HOCALI KATLİAMI’NI ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Hocalı Katliamı’nda hayatlarını kaybedenler, katliamın 22. Yıldönümünde Arpaçay Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programla anıldı. Programa Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Cumhuriyet Savcısı Sayın Sertaç Sarıkaya, Koçköy Belediye Başkanı Esat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Karakuzu, ilçemiz Daire Amirleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Program, 22 yıl önce Hocalı’da şehit edilenler için yapılan Saygı Duruşu ve müteakiben İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın devamında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılarak, şiirler okundu. Program kapsamında Hocalı Katliamına giden süreci anlatan video-slayt gösterimi izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.
Kaymakamlık web sitesinde yer alan bilgiler şöyle:
“Her milletin tarihi acılı ve şanlı günlerle doludur. Hocalı Katliamı da, Azerbaycan Türklerinin yanı sıra bütün Türk Dünyası’nın en acılı günlerinden biridir ve 22 yıl geçse de yaraları bugün dahi tazedir. Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisine tekabül eden ve bugün işgal ve esaret altında bulunan topraklardan, Ermeni silahlı unsurlarının çekilerek, mülteci ve göçmen durumuna düşen soydaşlarımızın hak ettikleri topraklara dönmesini ve burada yaşayabilmelerini diliyoruz. “İki Devlet Bir Millet” sözü ile dost ve kardeşliğimizin en güzel şekilde ifade edildiği Azerbaycan Halkı’nın, bir daha böyle acı bir olay yaşamaması ümidi ve dualarımızla; Hocalı Şehitlerimizi tekrar Rahmetle anıyoruz.”
DİGOR’DA SEÇİM GÜVENLİK TOPLANTISI
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdare Seçimlerinin güven ve huzur ortamında gerçekleşmesi amacıyla düzenlenen seçim güvenliği toplantısı Kaymakamımız Sayın Nevzat Karkacı başkanlığında yapıldı.
Toplantıda seçimlerin ilçe genelinde sorunsuz geçmesi için alınacak güvenlik tedbirleri ile yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi yapıldı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı’nın seçime yönelik alınan önlemlere ilişkin sunum yaptığı toplantıya, Kaymakam Nevzat Karkacı, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Gökhan Çoşkun, İlçe Emniyet Amiri İsmet Yüzügüllü ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY-AKYAKA (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber