Arpaçay’ın 12 Mart klibi

13 Mart 2015
0 Haber Yorum

Arpaçay’ın 12 Mart klibi

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde Kaymakamlığın organizasyonu ile ilçedeki vatandaşlar ve kamu çalışanlarının katılımıyla şanlı İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. yılı anısına klip hazırlandı.
Birçok meslek grubunun dahil edildiği klipte başsavcıdan imama, çiftçiden sanayi esnafına, öğretmenden öğretmenine, belediye başkanından kaymakama, çiftçisinden köylüsüne  kadar bir çok görevli rol aldı. Memurlar, muhtarlar, Belediye temizlik işçileri, doktor-hemşire, bakır atölyesi çalışanları, şantiye personeli, fırıncı, traktör tamircisi, demirci, çoban, polis, öğretmen, marangoz, imam, taksici, cumhuriyet savcısı, balıkçı ve öğrencilerin yanında Belediye Başkanı Erçetin Altay ve Kaymakam Faruk Erdem de İstiklal Marşı’nın dizelerini gür sesle okudular.
“Bu video Kars’ın Arpaçay ilçesinde yaşayan vatandaşlar ve kamu görevlileri tarafından İstiklal Marşımızın Kabulünün 94. yılı anısına seslendirilmiştir.” sözleriyle başlayan klip, “Arpaçaylılar olarak istikbalimiz için canlarını esirgemeyen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu güzel eseri kaleme alan Mehmet Akif Ersoy’u da bu vesileyle bir kez daha saygıyla anıyoruz.” dizeleriyle son buldu.
Amatörce hazırlanan 2.42 dakikalık klip izleyenlerin büyük ilgisini çekiyor.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber