Arpaçay’dan haber turu

19 Aralık 2012
0 Haber Yorum

Arpaçay’dan haber turu

 
 
Kars’ın Arpaçay Kaymakamlığı, resmi internet sitesinde ilçede yapılan faaliyetler ve hizmetleri duyurdu.
 
POLAT KÖYÜ KÖY KONAĞI TAMAMLANDI
Polat Köyü halkının yerel katkıları ve İller Bankası kaynakları ortaklığında olup Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale edilen Polat Köyü Köy Konağı yapımı tamamlandı.
 
Yerinde yapılan incelemelerde İlçe Kaymakamı Can Aksoy, binanın tamamlanması ile Polat Köyü’ nün özellikle kış aylarında taziye ve diğer toplu kullanımlarda kullanılabileceğini ifade ederek, yapımı tamamlanan köy konağının Polat Köyü halkına hayırlı olmasını ve bu güzel yapının diğer köylerimize örnek olmasını diledi.
 
KUYUCUK TURİZM MERKEZİ TAMAMLANDI
Kuyucuk Köyün’de bulunan Kuyucuk Gölü’nün turizm altyapı yatırımı olan ‘‘Kuyucuk Gölü Turizm Merkezi’’ yapımı tamamlandı. Kars Valiliği ve SERKA tarafından finanse edilip Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale ve takip edilen projenin tamamlanması ile Kars’ın önemli bir turizm potansiyeli olan Kuyucuk Gölü ulusal ve dünya basın ve bilim adamlarının daha fazla gündeminde olacağı düşünülmekte.   
 
Kaymakamlık açıklamasında, “Ülkemizdeki 13. Ramsar Alanı statüsüne sahip olan Kuyucuk Gölü yıl içerisinde 220 çeşit kuş türünün uğrak alanı olmakta. Bu sebeple uluslararası bilim kuruluşlarının, yerel araştırmacıların da ilgisini çeken gölün başta Karslıların da uğrayacakları aileleri ile bu eşsiz doğal güzelliğin keyfine varacakları turizm altyapısını oluşturmak Kaymakamlığımız olarak başlıca amacımızdır. Bu noktada başta Kars Valiliği ve Serhat Kalkınma Ajansı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Turizm Merkezimizin başta Kuyucuk Köyü olmak üzere tüm İlimize hayırlı olmasını dileriz. Bahse konu tesis turizm potansiyeli bakımından başta Kuyucuk Köyü’müz olmak üzere tüm ilçemize hayırlı olsun.” ifade edildi
 
BİRLİK MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı İlçe Kaymakamı Can Aksoy başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.
 
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda İlçe merkezi ile köylerinde 2012 yılında gerçekleştirilen projeler hakkında katılımcıları bilgilendirmek amacıyla dijital ortamda sunum yapıldı.
 
2013 yılı bütçesi okunarak meclisin görüşüne sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra KHGB. ve SYDV için muhtar üyelerin seçimi yapıldı. Ardından Kaymakam Aksoy, çalışmış olduğu 1 yıllık süre zarfında gayretle ve inisiyatif alarak çalışan Güvercin Muhtarı Hakkı Akbaba, Polat Muhtarı Önder Bulut, Taşbaşı Muhtarı Kulu Daşdemir, Kuyucuk Muhtarı Turan Demir, Melik Muhtarı Orhan Top, Doğruyol Muhtarı Aladdin Timur, Karakale Muhtarı Behrem Koçali, Büyükçatma Muhtarı İbrahim Birdal muhtarlarımıza teşekkürlerini ileterek Kaymakamlık Takdirnamesi ve plaket verdi.
(BA-BA-S) ARPAÇAY (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber