sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’daki yangın hakkında

03 Mart 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’daki yangın hakkında
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay İlçesine bağlı Tepecik Köyü’nde Bülent Kurtbaş isimli vatandaşın evinde meydana ve 4 yaşındaki oğulları Mustafa Emir Kurtbaş’ın hayatını kaybettiği yangınla ilgili Arpaçay kaymakamlığı’nca kamuoyu açıklaması yapıldı.
Açıklama şöyle:
Bu elim olayla ilgili olarak son günlerde çeşitli haber kaynaklarında ve bazı yerel basın organlarında kamuoyunu eksik bilgilendirici nitelikte olabilecek haberler yer almasından dolayı bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Konuyla ilgili olarak;
1- Kaymakamımız Sayın Faruk Erdem ve diğer yetkililer olayın olduğu ilk andan itibaren köye gitmiş, ailenin yanında olayı sıcağı sıcağına takip etmişlerdir.
2- Olayın hemen akabinde Kaymakamımızın talimatıyla Arpaçay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü acılı aileyi ziyaret ederek kendilerine yapılabilecek yardımlarla ilgili bilgi vermiştir.
3- Sürecin devamında da Köy Muhtarı ve aile büyükleriyle tekraren görüşülerek yapılması gerekenler kendilerine anlatılmış ve irtibatta olunmuştur.
Bu açıklamalar ışığında bazı basın organlarında, olayın anlatılış şeklinden ailenin yalnız olduğu ve kendileriyle ilgilenilmediği izlenimi veren haberlerin yer aldığı görülmektedir. Konunun hassasiyeti nedeniyle, toplumun dikkati bu olay üzerinde yoğunlaşmakta ve ailenin yaşamış olduğu felaketten dolayı daha duygusal hareket edilebilmektedir.
Sosyal devlet anlayışı ve kadim dayanışma ve yardımlaşma kültürümüz gereğince somut olayda olduğu gibi toplumsal olayların hepsinde acılı kişi ve ailelerin Arpaçay Kaymakamlığı olarak her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.
Elem verici bu olay vesilesiyle Bülent Kurtbaş ve ailesine geçmiş olsun diyor, kaybedilen evlatları için Allah’tan rahmet diliyoruz.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber