sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’da tiyatro şenliği

04 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’da tiyatro şenliği
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Arpaçay’a getirilen Yeni İstanbul Gençlik ve Çocuk Tiyatrosu 2 oyun sahneledi.
Bizim Çocuklarımız ve İbret isimli oyunlar 09:30, 10:30, 13:30 ve 16:00 seanslarında izleyicilerle buluştu. Merkez ve köylerdeki okullardan gelen ilkokul ve ortaokul öğrencilerine "Bizim Çocuklarımız" oyunu, lise öğrencileri ve yetişkinlere ise "İbret" oyunu ücretsiz olarak gösterime sunuldu.
İlçe merkezinde bulunan öğrenciler ile Polat, Büyükçatma, Mescitli, Güvercin, Meydancık, Okçuoğlu, Karakale, Kümbet, Tepecik, Tomarlı ve Değirmenköprü köylerindeki öğrencilerimiz otobüslerle Arpaçay YBO Konferans Salonuna getirildi. Sergilenen oyunlar öncesinde müzikler eşliğinde eğlenen öğrencilerin yaşadıkları eğlenceli anlar gözlerden kaçmadı. Minik öğrenciler için gösterime sunulan "Bizim Çocuklarımız" isimli tiyatro oyunu; sokakta yaşayan ve çalışan çocukların hayatını anlatırken, dostluk, arkadaşlık, paylaşma duygusu ve sevgi kavramını çocuklarımıza mihazi bir dille anlattı. Oyun anında miniklerin verdiği tepkiler ve yaptığı yorumlar oldukça akıl doluydu. "İbret" oyununda ise madde bağımlısı bir kişinin neden madde bağımlısı olduğu anlatılırken, aynı zamanda ailenin, çevrenin ve yaşadığı yerin etkileri dram ve komedinin birlikte işlendiği, zaman zaman hüzünlü, zaman zaman eğlenceli anlar yaşandı. Oyunlar sonrasında misafir oyuncular için Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay’ın düzenlemiş olduğu yemek programından sonra oyuncularımız ilçemizden uğurlandı.
Pazartesi ve Salı günleri gerçekleşen TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) sonrasında öğrencilerin sınav stresini atmaları ve hiç tiyatro gösterisi izleyememiş öğrencilerimiz için düzenlenen oyunları 1000’in üzerinde öğrenci izledi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA)  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber