sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’da sigara denetimleri

30 Haziran 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’da sigara denetimleri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

SİGARA DENETİM EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Kars’ın Arpaçay ilçesinde bulunan işyerleri, toplu taşıma araçları ve kapalı mekanlara yönelik olarak uygulanan sigara denetimleri Emniyet Amirliği ve Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde ortaklaşa oluşturulan bir ekiple hız kesmeden devam ediyor.
Kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından korumak ve herkesin en temel haklarından biri olan temiz hava soluyabilmesini sağlamak amacıyla yapılan denetimler, özel konutlar haricinde kamu ve özel tüm binaların kapalı alanlarında ve toplu taşıma araçlarında yapılıyor. Haftanın belirli günleri, oluşturulan ekipler bir taraftan denetim yaparken diğer taraftan da sigaranın zararları hakkında vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuyor. Yapılan denetimlerde yasa gereği tütün tüketilmeyecek tüm bina ve araçlara bu durumu belirten uyarı yazıları asılması konusunda hatırlatmalar yapılıyor. Ekipleri ansızın kapısında gören esnaf ve vatandaşlar uygulamadan memnun kaldıklarını belirtirken, herkese karşı yapılan bu uygulamanın adil ve faydalı olduğunu belirtti.
Denetimlerle ilgili olarak Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem; sigara ve tütün mamüllerinin tüketimi noktasında çok hassas davrandıklarını ve kanunen yasak olan yerlerde kesinlikle buna müsaade edilmediğini belirterek, ekiplerde uydu sinyali ile çalışan tablet bilgisayarlar bulunduğunu ve denetim yapılan yerlerde ihlal olduğu takdirde derhal fotoğraflama ve koordinat tespiti yapıldığını ifade etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber