sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’da Mobese Faaliyete Geçti

22 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’da Mobese Faaliyete Geçti
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk sahasında faaliyet gösterecek olan ve bir süredir kurulum çalışmaları sürdürülen Mobese (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu ) Sisteminin Kaymakam Faruk Erdem ve ilçe protokolünün katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.
İlçe Emniyet Amirliğinde gerçekleştirilen açılışa Kaymakam Faruk Erdem, İlçe Jandarma Komutanı, Belediye Başkan Vekili, Savcı-Hakimler, Daire Amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Kars Valiliği tarafından kurulan Mobese sisteminin yanında Kaymakamlık tarafından kurulan kablosuz kamera görüntüleme sistemi ile toplamda 26 kamera ile hizmet veren sisteminin açılış kurdelasını kesmeden önce Kaymakam Faruk Erdem katılımcılara hitaben bir konuşma yaparak sistemin hayırlı olmasını diledi. Kaymakam Erdem konuşmasında; yürütülen görüntüleme sistemi sayesinde halkımızın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergahlarında bilinen yerlere konulan kameralar ile olayların en kısa sürede haber alınmasında, olayın büyüklüğünün belirlenmesinde, gelişmelerin canlı olarak izlenmesinde, olayın büyüklüğüne göre kuvvet kaydırılmasında ve yönlendirilmesinde önemli yararlar elde ettiklerini, sistemin aynı zamanda aşayişe müessir suçlara meyilli olanlar üzerinde caydırıcı etkisi olduğunu belirtti. Erdem ayrıca, trafik düzeninin sağlanmasındaki önemini, toplumsal olaylar ve kanuna aykırı gösterilerde güvenlik önlemleri ile ilgili kararların hızlı şekilde alındığını, kapkaç, hırsızlık, vb. polis birimleri tarafından sıcak takip yapılması gereken durumlarda sistemin sağlamış olduğu kolaylıkların önemine değindi. Daha sonra kurulan sistemin benzerinin jandarma bölgesi için kurulmasına yönelik çalışma yaptıklarını ve kısa zamanda halledeceklerini ifade etti. Son olarak emeklerinden dolayı İlçe Emniyet Amiri ve personeline, yüklenici firmaya ve emeği geçenlere de teşekkür etti.
Kesilen kurdela sonrası sistem odasında katılımcıları konuyla ilgili olarak aydınlatmak amacıyla bilgilendirmelerde bulunan İlçe Emniyet Amirimiz Erkan Sönmez, “İlçemizde 2013 yılında başlatılan Mobese Sistemi çalışmalarında bugün itibariyle 2 farklı kamera sistemine sahip olduk. 18 adet sabit kamera, 6 adet speed dome kamera ve 2 adet PTS ( Plaka Tanıma Sistemi) ile hizmet veriyoruz” dedi.
Sönmez, kurulan sistemler ile uzak mesafeleri izleme imkanı bulduklarını da belirterek, PTS ( Plaka Tanıma Sistemi ) ile de ilçede giriş yapan ve ilçeden ayrılan araçların kayıtlarının tutulduğunu söyledi. Aranan araçların sistem sayesinde plakadan kolayca sorgulama yapılabildiğini belirtti ve katılımcılara uygulamalı olarak kameraları tanıtan Sönmez, kamera faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.
Sistem kurulumunu zamanında tamamladığı için yüklenici firma sahibi Engin Boz’a Kaymakam Erdem tarafından plaket takdim edilirken sonrasında katılımcılara ilçe Emniyet Amirliğince sunulan kokteyl ile program sona erdi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber