Arpaçay’da Engelli Ziyaretleri

07 Ağustos 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’da Engelli Ziyaretleri

Kars Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerince ilçede bulunana engellilere yönelik ev ziyaretleri devam ediyor.
Vakıf Müdürü Semra Çelik Bulut ve Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlilerinin gerçekleştirdikleri ziyaretlerde engellilerin durumları tespit edilip, kendileriyle sohbetler yapılıyor. Ziyaretlerde istekleri teker teker not alınan engelliler, vakıf personellerini son derece sıcak ve misafirperver bir ortamda karşılıyor. Daha çok günlük hayatlarında yaşadıkları sorunlarla ilgili personellerden isteklerde bulunan engelli bireylerin istekleri vakıf görevlilerince not alınıp, bu istekler gereken yardımların yapılması için vakıf mütevelli heyetine iletiliyor. Ayrıca engellilere yardım amacıyla kurulan derneklerle de bağlantıya geçilerek buralardan da çeşitli yardımlar alınıyor. Düzenlenen ziyaretlerle ilçedeki engelli haritası oluşturulurken sorunları, önerileri  ve kendileri için  yapılabilecek yardımlar yerinde tespit ediliyor.
Yapılan ziyaretlerle ilgili olarak Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem; engelli olmanın kişinin kendi kararı ve isteği ile meydana gelmediğini, bir tercihin sonucu olmadığını ve herkesin birer engelli adayı olduğunu belirtti. Ayrıca “Onlar da hak ve özgürlükler noktasında sağlıklı bireylerden farklı değiller ve kendilerine bu hassasiyet ve bilinçle yaklaşmamız gerekiyor. Çoğu zaman sağlıklı ve engelsiz bireyler olarak sahip olduklarımızın ya da engellilerin sahip olamadıklarının farkında değiliz. Ancak son zamanlarda gerek devletin sosyal yardımlar vasıtasıyla, gerekse de sivil toplum kuruluşlarının bu konuya hassasiyeti nedeniyle geç de olsa çok önemli bir farkındalık oluşturuldu. Engellilerin ve onlara bakanların mutlu ve huzurlu olduğunu, tek bir tebessümlerini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.” ifadesini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber