sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’da Cumhuriyet coşkusu

29 Ekim 2013
0 Haber Yorum

Arpaçay’da Cumhuriyet coşkusu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıl dönümü kutlamaları için ilk tören, 28 Ekim günü saat: 13.00’de Cumhuriyet meydan’ındaki Atatürk anıt’ına çelenk konulmasıyla gerçekleştirildi. Törene Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Belediye Başkanı Enver Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Bülent Çırağ, daire amirleri katıldı.
Ayrıca Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim günü saat: 09.30’da Kaymakamın makamında tebrikleri kabulünün ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenle devam etti.
İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Savcısı Sertaç Sarıkaya ile birlikte öğrencileri, halkı ve protokolü selamlayarak bayramlarını kutladı.
Kaymakam Faruk Erdem, yaptığı konuşmasında ‘‘Cumhuriyet, “Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesinin hayat bulduğu, demokrasinin ve insan haklarının geliştiği, kişi hak ve özgürlüklerinin güvencede olduğu bir yönetim biçimidir. Bu bağlamda da Türkiye Cumhuriyeti demokratik anlayıştan taviz vermeden, çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir ve ilerlemeye de devam edecektir. Yakın tarihimize bakınca 90 yıllık cumhuriyet tarihimizin büyük başarılarla dolu olduğunu görmekteyiz ve haklı bir gururu yaşamaktayız. Ayrıca bu zaferimizde en büyük pay sahibi olan Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.
Coşku içinde geçen kutlamalar kapsamında öğrencilerimiz şiirlerini okumuş, halk oyunları ekipleri yöresel kafkas oyunlarını sergilediler, atlı gruplar gösterilerini sunmuşlar ve büyük beğeni topladılar. Tören sonunda kaymakam davul zurna eşliğinde halkla birlikte halay çektiler.
Yapılan tören geçişi ile Cumhuriyet Bayramı kutlama programı sona erdi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber