sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay’da 8 Mart ziyaretleri

09 Mart 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay’da 8 Mart ziyaretleri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

-ARPAÇAY KAYMAKAMININ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ZİYARETLERİ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, yaşlı kadınları evlerinde ziyaret etti.
Kaymakam Faruk Erdem, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Semra Çelik Bulut ile beraber, Tomarlı Köyü’nde ikamet eden Feranaz Başkaya isimli yaşlı kadını ziyaret etti. Eşini kaybeden ve yalnız yaşayan Feranaz nine, ilk önce ziyaretin sebebini anlayamazken kendisine bugünün önemi anlatılınca şaşkınlığını gizleyemedi. Hayatında ilk kez Kadınlar Gününü duyduğunu belirten Feranaz Başkaya’nın yaşamış olduğu şaşkınlık ve mutluluk gözlerinden okunuyordu. Gençliğini ve yaşadığı güçlükleri anlatan, Arpaçay’da Kadın olmanın getirdiği zorluklardan bahseden Feranaz Başkaya, yapılan ziyaret sebebiyle çok mutlu olduğunu, hayatında ilk kez birisinden çiçek aldığını ifade etti. Ziyaret sebebiyle eviyle ilgili bazı isteklerde bulunan Feranaz Başkaya’ya, Kaymakam Erdem en kısa zamanda isteklerinin karşılanacağı sözünü verdi.
Diğer taraftan; İlçe merkezi Yeni Mahallede ikamet eden Gülistan Koçyiğit ve Orta Mahallede ikamet eden Dilber Utlu İlçe Emniyet Amirliği personelince ziyaret edildi. Jandarma merkez karakolu ile Koçköy ve Doğruyol karakolu personelleri ise Okçuoğlu Köyünde ikamet eden 78 yaşındaki Muradiye Ateşoğlu, Tepecik Köyünde ikamet eden 81 yaşındaki Zülfila Akyol ve Doğruyol Köyünde ikamet eden 87 yaşındaki Zeynep İncedere’yi ziyaret ettiler.
Bu anlamlı gün sebebiyle İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı amirleri ile personellerde diğer aileleri ziyaret ederek, çiçek dağıttılar. Ziyaretlerde Emniyet ve Jandarma görevlileri kadınları her zaman komşuları olarak hissettiklerini ve her zaman yanlarında olduklarını, herhangi bir sıkıntıları olmaları halinde ilk olarak kendilerinin kapılarını çalmalarını istediler. Ziyaretlerde duygu dolu dakikalar yaşanırken kadınların dualarını eksik etmemeleri gözlerden kaçmadı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber