sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Müftülüğü’nden Sosyal ve Kültürel Programlar

11 Mart 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Müftülüğü’nden Sosyal ve Kültürel Programlar
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Alışılmışın dışında kültürel ve sosyal içerikli programlara devam eden Arpaçay Müftülüğü, Yeşilay Haftası münasebetiyle geçtiğimiz cuma namazından önce halkın hem tıbbi hem dini yönden bilinçlenmesini sağladı. ilçe Sağlık Grup Başkanlığında görevli doktor Uğur Coşar’ın sunumuyla sigara ve alkolün sağlığa zararlarını görsel ekipmanla slayt eşliğinde Cami cemaatini bilgilendirdi.
Diğer taraftan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Merkez Kız Kur’an Kursun’da 10 Mart 2014 tarihinde bir program düzenledi. Kur’an Kursu öğreticileri Gülsüm Gözcü ve Gülşen Çahan’ın hazırladıkları program İstiklal Marşı’mızın okunması ve akabinde okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
İslamın kadına verdiği önemden bahseden öğretici Gülsüm Gözcü, İslamiyetin gelmesiyle, kadına gerçek değerinin verildiğini söyledi. İslam Dini’nde insan olmaları bakımından erkekle kadın arasında herhangi bir farkın olmadığını da belirten Gözcü, her ikisinin de eşit derecede Yüce Allah’ın emir ve yasaklarına muhatap olduğunu, ayrıca temel hak ve sorumluluklar açısından da kadının konumunun erkekten farklı olmadığını ifade etti.
Kadının yaratılış itibariyle erkeğe göre ikinci derecede bir değere sahip olmadığını da vurgulayan Gözcü, İslam Dininin kadına tanıdığı hakların değer ve önemini daha iyi kavrayabilmek için İslam öncesi toplum yaşamlarını daha iyi değerlendirmek gerektiğini kaydetti. Gözcü ayrıca, İslam Dininde erkeğe tanınan temel hakların kadına da tanındığını, temel haklar bakımından kadınla erkek arasında hiçbir fark olmadığını ifade etti.
Program, slayt gösterimi sonrası, kadınlarca hazırlanan özel ikram ve kutlama programının ardından konuklara çiçek dağıtılmasıyla son buldu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber