sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Komşuluk Projesi

06 Temmuz 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Komşuluk Projesi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde yıl boyunca devam eden projelerden olan Komşuluk Projesi Ramazan Ayının gelmesiyle birlikte hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında bu hafta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Taşlıağıl, Polat, Okçuoğlu ve Taşköprü köylerindeki Müdürlüğün komşu aileleri ziyaret edildi.
Her hafta bir kurum tarafından gerçekleştirilen komşuluk ziyaretlerinde bu hafta ziyaretleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Karakuzu ve Şube Müdürü Ahmet Dost birlikte gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde oldukça sıcak karışlanan kurum yetkilileri vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kendileri ile uzun süre sohbet ettiler. Sohbetlerinde vatandaşların yaşadığı sorunları yerinde inceleme fırsatı bularak yapılabilecek yardımları tek tek not alan yetkililer, çocuklarının dersleri konusunda da vatandaşlarla sohbet ederek öğrenci velilerini gereken konularda uyardılar. Gün boyu süren ziyaretlerde samimi ve sıcak bir ortam oluşurken, yapılan ziyaretlerin uzun süre komşuymuş gibi iki komşu aileyi bir araya getirmesi projenin amacına uygunluğunu da göstermiş oldu. Bir dahaki ziyaret için gün alarak sözleşen kurum yetkilileri, vatandaşlarla vedalaşırken kapıya kadar uğurlandılar. 
Komşuluk projesi Arpaçay'daki resmi kurumların sene başında komşusu olarak belirlenen aileler ile iyi bir komşu olmalarını ve hemen her konuda irtibatta olmalarını sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Belirli aralıklarla resmi kurumlar tarafından ziyaret edilen ailelerin istekleri not alınıp ilgili yerlere iletilirken, sorunları yerinde görme imkanı da olmaktadır. Proje, çağımızda komşuluk kültürünün giderek öldüğü bir ortamda eski komşulukları tekrar yaşatmak için uygulanmaktadır.   
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber