sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

07 Mart 2015
0 Haber Yorum

Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Toplumların temeli aile, ailenin temeli  ise kuşakların yetişmesinde etkin rol  üstlenen, üstün bilgi seviyesi ile  kültürel değerlerine bağlı  bireyler yetiştirmek için  özveri gösteren kadınlarımızdır. Gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergesi; kadının bulunduğu toplumdaki özgürlüğü, saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile belirlenmektedir.   Kadının etkin bir şekilde rol almadığı bir toplumda medeniyetlerin inşasından söz edilemez.  
Kadın konusu genel olarak dünyada  sorunlu bir alan olarak önümüze çıkmaktadır. İnsanlığın  kadın tasavvurunu ve kadına bakışını dayatan öğretiler, hiçbir sorguya ve eleştiriye geçit vermeyen kabuller kadınlarımızın bir dili olmasına yeterince fırsat vermemiştir. Son dönemlerde basına da yansıdığı şekliyle yaşadığımız çağın ve insan olmanın gereklerine tamamen ters bir şekilde kadınların  ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmaları  toplumsal dokumuzun yara almasına sebep olmakta, ancak bu konuya karşı gelişen toplumsal refleks de gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. Kadının sorunları konusunda toplumun her kesimine  görev düşmekte ve özellikle zihinlerin sınavı  önem arz etmektedir.    
Hayatın her alanında önemli sorumluluklar alan Türk kadınının hak ettiği eğitim, işgücü, ekonomik ve siyasal alanda etkinliklerini daha da artırdıkları, toplumda daha görünür  ve güçlü oldukları  bir Türkiye  hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Dünya Kadınlar Günü vesileyle Avrupa’nın en köklü demokrasilerinden Fransa, İtalya ve İsviçre’den önce 5 Aralık 1934’te  kadına seçme ve seçilme hakkı veren  Cumhuriyetimize ve M. Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyorum.
Annelerimiz... Eşlerimiz.. Geleceğin kadınları, kızlarımız.. Onurlu bir yaşam dileklerimle, tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutlarım. Bu aziz vatan için şehit  olan evlatların annelerine en derin hürmet ve saygılarımla...
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber