sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Gençlik Merkezi tamamlandı!

01 Mart 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Arpaçay ilçesinde, Kaymakamlık tarafından projelendirilen ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın finanse ettiği ödenekle yapımı gerçekleştirilen Gençlik Merkezi tamamlandı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde, Kaymakamlık tarafından projelendirilen ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın finanse ettiği ödenekle yapımı gerçekleştirilen Gençlik Merkezi tamamlandı.

Kalkınma Bakanlığının talimatıyla oluşturulan ve Sınır İlçeler Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Programı (SESKAP) kapsamında, DAP İdaresi’nin desteklediği projelerden birisi olan Arpaçay Kaymakamlığı Gençlik Merkezi için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

Arpaçay Kaymakamlığı’nın, atıl durumdaki öğretmenevi binasının Gençlik Merkezi’ne dönüştürülmesi projesini desteklemekle, gençlerin sosyal yaşamlarına canlılık kazandırmayı ve gençlerin mutluluğunu artırarak onların kötü alışkanlıklardan korunmasını amaçladıklarını söyleyen DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, “SESKAP projeleri, aynı zamanda, sınır ilçelerindeki ekonomik ve sosyal hayata canlılık kazandırmayı amaçlıyor. İdare olarak, ne kadar hizmet üretebilirsek, o kadar bahtiyar oluyoruz. Modern bir tesisi ilçeye ve gençlerin hizmetine sunmaya vesile olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Program kapsamında, iki grup halinde 25 projeyi desteklediklerini ifade eden Başkan Demir, projelerin birçoğunun tamamlandığını veya tamamlanmak üzere olduğunun altını çizerek, söz konusu desteklerin 2016 yılında da devam edeceğini söyledi.

İdarenin kuruluşundan bu yana bölgede çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Demir, şunları kaydetti:

“Hizmetlerden bir tanesi de bu tür sosyal projelerdir. Sınır ilçelerini daha yaşanabilir kılmak için toplam 25 projeye 12 milyon 969 bin lira kaynak tahsis ettik. Bu projeler, öncelikli sorunlara müdahale etmeyi amaçlıyor. Gençlerin istismara ve kötü alışkanlıklara maruz kaldığı birçok sorun var. Bu merkezler çocuklarımızın bu tür sorunlarıyla ilgilenecek. Teknolojik gelişmelerden faydalanmak ve sürdürülebilir kalkınma için şehirde ne varsa ilçe ve köylerde de o olmalı. Yapılan bu merkez geleceğimiz olan gençlere yapılan bir yatırımdır.”

Gençlerin ve özellikle öğrencilerin okul saatleri dışındaki zamanlarını verimli geçirmelerine yönelik hazırlanan merkezde, internet bağlı bilgisayar sınıfı, müzik atölyesi, spor salonu, akıllı tahtaların olduğu derslikler, fen laboratuvarı ve satranç ve zeka oyunlarının oynandığı cafeterya bulunuyor.

kha


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber