sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Emniyetinin örnek komşuluğu

14 Ağustos 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Emniyetinin örnek komşuluğu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde yürütülmekte olan ve ilçedeki tüm resmi kurumların katılımıyla yürütülen Komşuluk Projesi kapsamında İlçe Emniyet Amirliği çalışanları kendi komşu ailelerine misafir oldu.
İlçe Emniyet Amirliğimiz adına ziyaretleri Komiser Özkan Hakyemez ve polis memurları gerçekleştirirken ziyaretler oldukça samimi geçti. Her kurum için farklı mahalle ve köylerden ailelerin o kurum ile komşu olduğu ve yıl boyunca devam eden proje kapsamında İlçe Emniyet Amirliği Merkeze bağlı Yalınçayır mahallesi ile Tomarlı ve Tepecik köylerimizde kendileri için seçilen ailelerimizi ziyaret ettiler. Ziyaretlerine eli boş gitmek istemeyen Emniyet Amirliği personeli hazırladıkları hediyeleri de komşu ailelerine takdim ettiler. Yapılan sürpriz ziyaretlerde karşılarında emniyet mensuplarını gören vatandaşlarımız şaşırırken ziyaret için geldiklerini öğrenince büyük mutluluk yaşadılar. Kendileri ile “komşu olmak” istediklerini anlatan ve ziyaret için geldiklerini söyleyen emniyet personelini, aileler evlerinde ağırlayarak kendileriyle uzun süre sohbet ettiler. Aileler bu tarz bir ziyaretle ilk kez karşılaştıklarını ve devlet görevlilerinin gelip kendilerini ziyaret etmesinin kendilerini çok memnun ettiklerini belirttiler. Ziyaretlerde ailelerin çözüm istediği konuları not alan ve ilgili kurumlara ileten emniyet personeli, tekrar ziyarette bulunmak üzere evden ayrıldı. Kendilerini son derece misafirperverce ağırlayan vatandaşlarımızla daha yakından tanışma ve kaynaşma fırsatı bulduklarını belirten emniyet personeli, her zaman vatandaşlarla diyalog kurmak ve yakınlaşmak için hazır olduklarını projenin de bu amaçla örtüştüğü için işlerinin daha kolaylaştığını ifade ettiler.
Ziyaretlerle ilgili olarak görüşlerini açıklayan Kaymakam Faruk Erdem, “Komşuluk Projesi Kaymakamlığımız himayesinde, ilçe Müftülüğünce koordine edilen ve bir yıl boyunca uygulanan bir proje. Tüm resmi kurumlar kendilerine daha önce belirlenen komşu ailelerin sevinci, üzüntüsü, ihtiyacı gibi konularda onlarla beraber oluyor, tabiri caizse aileden biri oluyorlar. Hangi konuyla ilgili olursa olsun isteklerini derhal bize bildiriyorlar ve ilgili kurumlarla bağlantıya geçerek çözüm noktasında ilerliyoruz. Açıkçası beklediğimizden daha etkili ve verimli bir şekilde ilerliyor ve gelecek yıl daha da geliştirerek ilerletmek istiyoruz. Bu vesileyle emniyet mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber