Arpaçay Belediyesi’nden kütüphane meclisi!

15 Şubat 2013
0 Haber Yorum

Arpaçay Belediyesi’nden kütüphane meclisi!

 

Belediyenin çocuk kütüphanesine çevirdiği meclis salonunda şimdi sessizlik hâkim. Tartışma ve istişarelerle alınan kararın yerini şimdi öğrencilerin sessiz çalışmaları yer alıyor. Tamirat sonrası kütüphanenin açılışında konuşan Arpaçay Belediyesi Enver Akkaya, ilçe merkezinde kütüphanemiz yoktu. Bunun için belediyemize ait meclis salonunu makama taşıdık ve boş kalan meclis salonunu ise kütüphaneye dönüştürdük.
 
Arpaçay’da bulunan Okullarda kitaplıkların yetersiz olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı az sayıda kitapla hizmet veren kitaplıklar yerine belediye bünyesinde cumartesi günleri de açık olacak şekilde ayarlanan kütüphanenin hizmete açıldığını belirtti.
 
Okullar da 500 olan kitap sayısı belediye başkanlığında açılan kütüphaneyle birlikte 650’ye çıktı ve Meclis salonunun kütüphaneye dönüştürülmesiyle birlikte ilçede okuyan öğrenciler daha rahat ortamda araştırmalarını yapabilecekler. Daha geniş ve özel raflar yaptırdıkları kütüphanede her gün ziyaretçi sayısının arttığı da gözlemleniyor.
 
Çalışmalarına destek veren herkese teşekkür eden Arpaçay İlçe Başkanı Enver Akkaya, “Kars’a, Arpaçay’a hayırlı olsun diyelim. Yani bir kültürdür, medeniyettir. Bunun geçtiği yerlerde kitaplardır. Okumanın ne kadar uygar ne kadar medeni bir şahsiyet olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada da ilçemizde de bir eksiklik vardı bu eksikliğimizden dolayı da biz düşündük taşındık ilçemizde hem hayırsever hem de eğitime öğretime önem vermiş bir muhterem milli eğitim müdürümüz vardı. Nihat Mutlu. Onun çocukları sayesinde bu kütüphaneyi kurduk. Tabiî ki bizde mülkiyet olarak katkıda bulunduk. Nihat Mutlu Kütüphanesi deye geçer. Yani çocuklarımıza, halkımıza faydalı olacağına inanıyorum. Eksikliğini bildiğimizden dolayı böyle bir şeye karar verdik yaptık. Kitap eksikliklerimiz vardır. Çocuklarımız zamanla gelip okumak için götürüp okuyup geri getirmemişlerdir. Ama İstanbul’dan kitaplarımız tekrar gelecek. Çocuklarımıza tamamen iyi bir eğitim verebilmek için her türlü kitabı Arpaçay kütüphanesinde bulunduracağız. 2003’ten beri. Burası bizim meclis salonumuzdu. Bina olarak bir sıkıntımız yok. Öğrencinin durumuna bağlıdır. Yani 10 da olabilir 100 de olabilir. Yüzde 80 öğrenciye açık duruyor kütüphanemiz. Tepki olmaz çünkü bu bir uygarlıktır.” diye konuştu.
(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber