sanalbasin.com üyesidir

Arpaçay Belediye Başkanı Öğretmenlere karanfil dağıttı

26 Kasım 2014
0 Haber Yorum

Arpaçay Belediye Başkanı Öğretmenlere karanfil dağıttı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçedeki öğretmenlere karanfil dağıtarak günlerini kutladı.
Başkan Altay, personeliyle birlikte okul okul, sokak sokak gezerek gördüğü her öğretmene karanfil verdi. Öğretmenlerin kutsal bir görev ifa ettiklerini belirten Altay, öğretmenlere kıymet vermenin insana ve insanlığa kıymet vermesinin bir olduğunu söyledi. Öğretmenlerin gelecek nesilleri tertemiz ve donanımlı yetiştiren aydınlık geleceğin adı olduğunu belirten Altay, Öğretmenlerin baş tacı edilmesi gerektiğini ifade etti.
Altay, gittiği okullarda yaptığı konuşmalarda da şunları söyledi:
“Çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarları değerli öğretmenlerimiz sizler her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektesiniz. Bizler sizin açtığınız aydınlık yoldan yürüdük, çocuklarımızda bu yolda yürümeye devam edecektir. Bu günün yönetenleri olarak ne yaparsak yapalım, sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler sizlersiniz. Başöğretmen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.” sözüyle de öğretmenlerimizin Türkiye’nin çağdaşlaşmasındaki önemi açıkça ortaya koymaktadır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; ancak eğitim ve öğretimin; kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Sizler aydınlanma devriminin yılmaz bekçileri, kalemi elinde, emeği bileğinde, sevgisi yüreğinde irfan ordumuzun değerli öğretmenleri, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, sizin ve ülkemizdeki tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü içtenlikle kutluyor, saygı ile selamlıyorum.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber