Arpaçay 3 Kasım YBO’nun gurur tablosu

11 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Arpaçay ilçesinde 200’ü yatılı, 65’i gündüzlü olmak üzere toplam 265 öğrenciye hizmet veren sportif ve kültürel etkinliklerde gösterdiği başarılarla ilçenin gözbebeği oldu.

Kars’ın Arpaçay ilçesinde 200’ü yatılı, 65’i gündüzlü olmak üzere toplam 265 öğrenciye hizmet veren sportif ve kültürel etkinliklerde gösterdiği başarılarla ilçenin gözbebeği oldu.
1997-1998 öğretim yılından 2013-2014 öğretim yılına kadar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) olarak, 2013-2014 öğretim yılından itibaren ise Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) olarak Arpaçay ilçesine hizmet veren nadide okul 3 Kasım YBO, eğitimin yanında sportif ve kültürel etkinliklerde de adından sıkça söz ettiriyor. 4 yönetici ve 21 öğretmeni bulunan; 200’ü yatılı 65’i gündüzlü olmak üzere toplam 265 öğrenciye hizmet veren 3 Kasım YBO, başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Yatılı, gündüzlü ve taşımalı eğitim yapılan okulda akademik, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin tamamı öğretmenlerle ve öğrencilerin aktif katılımları ile okul ve çevre imkanları da göz önünde bulundurularak planlanıyor. Yapılan planlamada hangi faaliyetin hangi ayda icra edileceği belirlendiğinden okulda düzenli ve sistemli bir çalışma ortamı ve anlayışı sağlanmış durumda. Okul; ilçe genelinde başarılı olmasının yanı sıra il genelinde de sportif ve kültürel faaliyetlerde Kars’ı temsilen bölge yarışmalarına başarı ile katılım gösteriyor.
2015-2016 öğretim yılı itibari ile çalışmalarını hızlı ve düzenli olarak yürüten 3 Kasım Yatılı Bölge Ortaokulu ailesi mevcut imkanları en iyi şekilde değerlendirerek bu yıl da eğitim-öğretimin amacına ulaşması için üzerine düşen görevi layıkıyla yapacağı beklenmekte. Bu yıl da Kars’ı, bölge yarışmalarında temsil edecek Yıldız Kızlar Voleybol, Yıldız Kızlar Atletizm takımlarını ve özverili çalışmalarından ötürü Beden Eğitimi Öğretmeni Yalçın Meço’yu, okul idaresi de tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Ayrıca okulun işleyişinde planlamanın ve projelerin başarı ile uygulanmasında emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrenci ve diğer çalışanlara da teşekkürlerini sunan okul idaresi, Kars İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
kha
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber