sanalbasin.com üyesidir

Ardahanlılar İstanbul’u salladı

25 Şubat 2013
0 Haber Yorum

Ardahanlılar İstanbul’u salladı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

İstanbul, Ardahan İli Sosyal, Kültür ve Dayanışma Derneği, Ardahan’ın işgalden kurtuluşunun 92, derneğin kuruluşunun 25 yılını kutlamak, üyelerini bilgilendirmek ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla, hem organizasyon hem ziyafet hem de katılım bakımından muhteşem bir gece düzenledi.
 
İstanbul Pendik Gren Park otelde düzenlenen yemekli geceye adeta konuk yağdı.
 
Bin civarında Ardahanlı ile değişik illerden bin civarında kişinin katıldığı gecede, müzik, gösteri ve eğlence adeta katılımcıları büyüledi.
 
Geceyi organize eden derneğin kurucu ve onursal başkanı Cevdet Şentürk ve dernek Başkanı Zekariya Dede, gecede konuklarla tek tek ilgilenirken, geceye çok sayıda Ardahan kökenli profesörün, işadamı ve siyasetçinin katılması da dikkat çekti.
 
Ardahan’ın yöresel yemekleri olan kaz ve bişinin de ikram edildiği geceye, CHP Genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin, Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, Sanayi eski bakanı Abdulkerim Doğru, Esenyurt eski Belediye başkanı Dr. Gürbüz Çapan, Kartal belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, Dr. Cevat yakut, Dr. Alper Akçam, Damal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan, Kartal, Pendik, Tuzla ilçe başkanları ve Yöneticileri, Gebze ilçe başkanı Sedat tatar, Gebze Mimarlar Odası başkanı Salih Işık, Darıca Karslılar dernek başkanı Arif Gülen, Darıca CHP İlçe yöneticileri, çok sayıda dernek başkanı ile dernek üyeleri ve davetli konuklar katıldı.
 
Gecede Kartal belediye başkanı Dr. Altınok Öz fahri hemşehri ilan edilip onurluk verilirken, yine başta profesörler olmak üzere birçok kişiye onur plaketi verildi. Gecede Dernek başkan yardımcısı Avukat Yalçın Tura, derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, onursal başkan Cevdet Şentürk ise, Ardahan’ın içinden geçen Kura nehrinin yatağının değiştirilmek istenmesine karşı verdiği mücadeleyi anlattı ve Ardahan’ın çıkardığı çok sayıda ünlü doktor çıkarmasından onur duyduğunu ifade ederek, doktorlara karşı saldırıları kınadı.
 
Gecede CHP Genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin ve Dr. Gürbüz Çapan kısa bir selamlama konuşması yaparken, Ardahan milletvekili yaptığı konuşma ile katılımcıları coşturdu. Dr. Altınok Öz ise, Ardahanlılara hemşehri olmaktan onur duyduğunu ifade etti.
 
Gecede çok sayıda sanatçı sahne alırken, Yetenek Sizsizniz yarışmasının ikincisi Kafkas Kartalları’nın dansları ise konukları adeta büyüledi.
 
Gece sonunda Ensar Öğüt’ün isteği üzerine başta işadamı Yakup Süt olmak üzere işadamlarının katkısıyla Ardahanspor için 80 bin TL yardım toplandı
(VA-BA-S) İSTANBUL(KHA) – VEDAT AYDEMİR

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber