sanalbasin.com üyesidir

Ardahan’dan haber turu

27 Temmuz 2012
0 Haber Yorum

Ardahan’dan haber turu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
 
 
 
 
 
 
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, bir dizi etkinlik ve faaliyetlere katıldı. 5 dereye Alabalık bırakan Başkan Köksoy, Kür-Kale Rekreasyon Çalışmaları ile Kars Garajı İnşaatıyla ilgili çalışmaları da anlattı.
 
ARDAHAN’DA 5 DEREYE 100 BİN KIRMIZI BENEKLİ YAVRU ALABALIK BIRAKILDI
Yok olan canlı türlerinin neslinin devamını sağlamak ve doğal yaşamı desteklemek amacıyla Ardahan derelerinden alınan anaç balıklardan Trabzon Maçka tesislerinde yavru üretildikten sonra tekrar aynı derelere 100 bin kırmızı benekli yavru alabalık bırakıldı.
 
Yavru alabalıkların doğaya bırakılması etkinliğine Valimiz Mustafa Tekmen, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Orman ve su işleri şube müdürlüğü çalışanları, basın mensupları ve bazı vatandaşlarımız katıldı.
 
Vali Mustafa Tekmen basın mensuplarına yaptığı açıklamasında “Projenin önemli bir proje olduğunu ve bu projenin başında emeği geçenlere başta Belediye başkanımız Sayın Faruk Köksoy olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Belediye Başkanı da konuşmasında; doğal yaşamın korunmasına dikkat çekerek bu bölgenin doğal yaşam için son derece güzel ve verimli havza olduğunu söyledi. Başkan; “Bugün burada alabalık üretimi için altı yıl önce zor şartlarda başlattığımız çalışmanın ürününün ortaya çıkması bizi çok onurlandırmış ve mutlu etmiştir. Bundan sonra derelerimizde daha çok kırmızı benekli alabalık görme şansımız olacak” dedi.
 
Ayrıca Belediye Başkanı konuşmasında buradaki havzanın; içinde temiz suyu bulunan deresiyle, bitki çeşitliliğine sahip merasıyla çok önemli bir havza olduğunu söyledi.
Üç milyon fidan dikimine katkı sağlayan Değirmenköy ve Çataldere köyü halkına teşekkür etti. Köylülerimizin diktiği fidanların bugün orman olduğunu söyleyen Başkan, ormanların bu coğrafya ya görsel anlamda katkı sağladığını ve ekosisteme de faydasının olduğunu sözlerine ekledi. 
 
Valimizin ve Belediye Başkanımızın yavru alabalıkları dereye bırakmasından sonra etkinlik sona erdi.
 
KÜR-KALE REKREASYON ÇALIŞMALARI
Ardahan köprüsü ile otogar arasındaki alanda çevre düzenleme çalışmaları fiilen başladı
 
Daha öncede Belediye Başkanının basına müjdesini vermiş olduğu Kür-Kale Rekreasyon Projemizin çalışmaları başladı.
 
Tarihi Ardahan köprüsünden başlayan kura nehrinin etrafından, otogara kadar yapılacak olan çevre düzenleme projemizde; yürüyüş parkurları, oturma alanları, havuz ve yeşil alanlar yapılacak.
 
Mevcut alan daha önce farklı şekillerde kullanılmaktaydı yağan yağmurlar sonucunda bu alanda çamur ve pislik oluşmakta ve alandan herhangi bir şekilde istifade edilmemekteydi. Belediyemizin bu alanı değerlendirip Ardahan’a yakışır bir şekilde projelendirmesiyle; Hem görsel açıdan hem de oturma, eğlenme, dinlenme, yürüyüş alanları gibi faaliyetlerle halkımızın ihtiyacı karşılanmış olacak.
 
KARS GARAJI İNŞAATI TAMAMLANDI
Projesi Belediye tarafından yapılan Kars garajı inşaatı sonlandı.
 
Kars garajında yenileme ve modernizasyon çalışmaları başlamadan önce ömrünü tamamlamış eski harabe görünümlü iş yerleri yıkılıp enkazı kaldırıldı. Ağustos 2011 gibi yapımına başlanılan Kars garajı bugün her şeyi ile tamamlanarak hizmete girdi.
 
Yeni yapılan garajdaki iş yerlerine taşınan esnaf daha sağlıklı, geniş ve ferah olan yeni yerlerinde hizmet vermeye başladı. Kars garajı esnafı; Ardahan belediyesinin şehrimizde yapmış olduğu Kars garajı gibi projeleri desteklediklerini ve her zaman belediye çalışmalarına destek vereceklerini söyleyerek Belediye Başkanına teşekkür ettiler.
 
İL JANDARMA KOMUTANI SAMİT TOKMAK BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Ardahan’da hizmet süresi dolan J.Albay Samit Tokmak Ardahan’dan ayrılmadan önce Belediye Başkanına veda ziyaretinde bulunarak karşılıklı bir süre sohbet etti. Daha sonra Belediye Başkanı, Tokmak’a Ardahan’da 2 yıllık görevini başarılı bir şekilde tamamlamasından ve Ardahan’a katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket verdi.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber