sanalbasin.com üyesidir

Ardahan’da 39 Üreticiye Damızlık Boğa Verildi

02 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Ardahan’da 39 Üreticiye Damızlık Boğa Verildi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ardahan’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 39 üreticiye damızlık boğa verildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bölge hayvancılığını desteklemek amacıyla uyguladığı "Canlı Damızlık Boğa Desteği” projesi kapsamında Ardahan’a gönderilen 35’i simental, 4’ü montofon olmak üzere 39 boğa, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından hak sahibi üreticilere teslim edildi.
Boğaların teslim edilmesi sırasında açıklamada bulunan Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından geliştirilen proje kapsamında ilimizde hayvancılığın desteklenmesi amacıyla, 35’i simental, 4’ü montofon olmak üzere toplam 39 damızlık boğayı, başvurusu bakanlık tarafından onaylanan 39 üreticimize teslim ettik. Burada amaç öncelikli olarak ilimizin hayvancılık alanında daha fazla gelişme göstermesi ve daha kaliteli hayvan üretiminin yapılmasıdır” dedi.
39 boğa için proje bedelinin 312 bin lira olduğunu da aktaran Vali Yardımcısı Pişkin, bu bedelin 87 bin 360 lirasının yatırımcılar tarafından, geriye kalan 224 bin 640 lirasının ise devlet katkısı olarak TİGEM’e ödendiğini bildirdi.
Vali Yardımcısı Pişkin ayrıca, projenin 2018 yılına kadar devam edeceğini, bu süre içerisinde vatandaşların gerekli belgelerle birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini kaydetti.

kha 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber