sanalbasin.com üyesidir

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğrencilerinin büyük başarısı

05 Şubat 2013
0 Haber Yorum

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğrencilerinin büyük başarısı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

ARÜ’NÜN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ ARDAHAN’I DÜNYA’YA TANITIYOR
 
Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Türkmenistanlı Guvanc Atdayev, TRT AVAZ’da yapılan Sesli Mektuplar isimli yarışma programında birinci seçildi. Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Atdayev’i makamında kabul ederek tebrik etti.
 
Uluslararası öğrencilerin her hafta çeşitli konularla yarıştıkları Sesli Mektuplar isimli programda, Ardahan’ın tarihi mekânlarını çektiği kısa filmle tanıtan Türkmenistanlı Guvanc Atdayev’in çalışması büyük beğeni toplayarak haftanın birincisi oldu.
 
İstanbul, Ankara, Balıkesir gibi şehirlerden ve Türkiye’nin büyük üniversitelerinden gelen öğrencilerin yarıştığı programda “Okuduğunuz Şehrin Tarihi Bir Mekânının Tanıtımı” konusu ele alındı. Guvanc Atdayev, Ardahan’ın tarihi mekânlarından, Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle inşa edilmiş ve günümüze kadar varlığını sürdürmüş olan Ardahan Kalesi ile Kurtuluş Savaşı’nda Ruslar ve Ermeniler tarafından namaz kılarken yakılarak katledilen 300 şehit Türk askerinin anısına dikilen Yanık Camii’ni tanıttı.
 
Program yapımcıları ve izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılanan çalışmayı hazırlayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Atdayev, “bu benim üniversite hayatımın en güzel anlarından biridir. Ardahan’ı çok seviyorum. Bu şehrin tarihi ve doğa güzelliklerini tanıtmak benim en önemli hedeflerimden birisiydi. Sesli Mektuplar programında ele alınan “Okuduğunuz Şehrin Tarihi Bir Mekânının Tanıtımı” konusunu fırsat bilerek Ardahan’ın tarihi ve doğa güzelliklerini tanıttım. Birinci seçildiğim için çok mutlu oldum. Üniversite eğitimim boyunca bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a ve yabancı uyruklu öğrencilerin danışmanlığını yapan Sayın Hocam Arş. Gör. Cihan Yılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.
 
“ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİLERİMİZDİR.”
Üniversitemizde eğitim alan uluslararası öğrencilerin birer gönüllü kültür elçisi haline geldiğini görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, “Uluslararası öğrencilerimizin Ardahan’ı iyi anladığını ve iyi anladığı için iyi tanıttığını görmek mutluluk vericidir. Sevgili öğrencimiz Guvanc’ı, Ardahan’ı iyi anlayıp tanıttığı için canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Guvanc gibi uluslarası öğrencileri Ardahan’da misafir ettiğimiz için çok mutluyuz. Bu öğrenciler Ardahan’daki eğitimlerinin ardından üniversitemizin, şehrimizin ve ülkemizin birer kültür elçisi, gönül elçisi haline geleceklerdir. Bu noktada en büyük hedefimiz onların iyi bir eğitim alarak, Ardahan’dan ve ülkemizden güzel izlenimlerle mezun olmasını sağlamaktır.” diye konuştu. 
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber