Anne Adaylarına Gebelik Eğitimleri Başladı

01 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Anne Adaylarına Gebelik Eğitimleri Başladı

Kars Arpaçay Toplum Sağlığı Merkezimiz tarafından ilçe genelinde gebe ve gebelik düşünen bayanlarımız için bilgilendirme sınıfı açıldı.
İlçe genelindeki tüm kadınların faydalanabileceği eğitim sınıfında konusunda uzman personeller tarafından tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla eğitim ve tanıtımlar yapılıyor. İlçe genelinden yoğun ilgi ve talebin olduğu eğitim ve danışmanlık hizmetleri belirlenen eğitim takvimi ile Gebelik Süreci, Doğum Süreci ve Doğum Ağrısıyla Baş Etme ve Doğum Sonu Dönem ve Yeni Doğan Bakımı olmak üzere 3 oturumda gerçekleşecek.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; doğumun kadının hayatında yaşadığı en önemli deneyimlerden biri olduğunu ve sağlıklı bir bebek sahibi olunması ile doğum sürecinin sağlıklı geçirilmesi için doğum öncesi eğitimlerin çok önemli olduğuna değindi. Ayrıca gebelik döneminde yapılan eğitimler ile anne adayını psikolojik olarak doğuma hazırlandığını, ilçede gebe eğitimlerinin bu proje ile daha profesyonel hale getirildiğini, gerekli düzenlemelerin yapılarak gebelerin eğitimi için Toplum Sağlığı Merkezinde uygun bir ortam sağlandığını ve eğitim materyalleri sağlandığını belirtti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber