Ankara´da KAI Dayanışması

19 Aralık 2013
0 Haber Yorum

Ankara´da KAI Dayanışması

Merkezi Ankara’da bulunan Kars - Susuz - Kayadibi Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Derneğin Başkanı İş Adamı Yener Acay öncülüğünde düzenlenen gecede katılımcılara kaz eti ikram edildi. Deneğin ilk kongresine katılım yoğun olurken Derneğin Başkanı Yener Acay tarafından birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Gecede konuşan Kars - Susuz - Kayadibi Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yener Acay, Derneğin 2010 yılında kurulmuş olduğunu hatırlatarak, Kendisi ve yönetim kurulu üyeleri olarak Kars, Ardahan, Iğdır (KIA) Federasyonunda yöre halkını her zaman gururla ve en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Ankara’da şuan itibariyle sayıları 2 Bin’i bulan yöre halkının hepsinin biri biriyle akraba olduklarını da belirten Başkan Acay, “Bizler hemen hemen hepimiz biri biri ile akraba, dost, arkadaş olmak üzere Ankara'da 2000 kişi civarında bir akraba gurubuyuz. Her aileden bir kişide derneğimizin üyesidir. Son üç yılda aramıza yeni katılanlar oldu bu yavrularımıza Allahtan uzun ömürler dilerken aramızdan ayrılanları da bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Dernek olarak iyi günde kötü günde sizlerle bir arada olma gayreti içindeyiz. Eksiklerimiz, hatalarımız için bizleri bağışlamanızı diliyor ancak yanımızda ve destek olarak bulunmanızı da bekliyoruz. Bu Kaz gecelerimizi daha geniş katılımlarla düğün ve şölen havasında geçecek şekilde müzikli, folklorlu da yapmayı planlıyoruz.” Dedi.

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ
Birlikte daha güçlü olacaklarında da vurgu yapan Başkan Acay, Dernek olarak üye aidatlarını ise Yönetim Kurulu Kararı ile 20 TL olarak belirlediklerini de açıkladı. 
Hedefleri arasında öncelikli olarak dernek lokali oluşturmak olduğunu da dile getiren Acay, “Önümüzdeki hedeflerin en önemlisi bir dernek mekanı ve lokali oluşturabilmektir. Bu lokal gerektiğinde düğün dernek, bayramlaşma, sohbet ve taziye merasimi için mekanımız olacaktır. Bugün derneğimiz Kars, Ardahan, Igdır (KIA) federasyonuna üye ve onun bir parçasıdır. Bu üyelik bize güç kazandırmaktadır. Dernek başkanı olarak ben takdir ve teveccühlerinizle bu federasyonun 'da genel başkan yardımcılığına seçilmiş bulunuyorum. Bu sizin gücünüzdür ve sizi temsil ediyorum. Derneğimiz güçlendikçe hedef ve ufuklarımızda genişleyecektir. Üniversiteyi kazanan gençlerimize burs vermek en büyük hedef ve amaçlarımızdandır. Hayırsever, maddi imkanları olan akraba ve hemşerilerimizi derneğimize bu amaçla katkı için davet ediyorum. Her konuda olduğu gibi bu mekanın sağlanmasında ve bu organizasyonun yapılmasında bize güç ve destek olan amcam Canip Sevinç’ de huzurlarınızda ayrıca teşekkür ederim.” Diye konuştu. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber