sanalbasin.com üyesidir

Alt ve üst yapı göçü önlüyor

05 Aralık 2012
0 Haber Yorum

Alt ve üst yapı göçü önlüyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Belediyes olarak Ardahan’ı hizmet konusunda hak ettiği noktaya taşıdıkların söyledi. 
 
Başkan Köksoy; “Yapılan alt yapı ve üst yapıyla birlikte kentte göç durmuştur. Bu bizim için tarihi bir olaydır. Gayrimenkullerdeki değerin en büyük göstergesi yapılan hizmetlerdir. Göçün durmasıdır. Bugün insanımızın evi ve arsası artık para ediyor. Artık insanımız burada kalmayı tercih ediyor. Bunlar Hükümetimiz ve Belediyemizin yaptığı hizmetlerle oluyor. Bu anlamda belediyemizin yerel kaynakları 11 milyona ulaştı bu çok önemli bir artış ve önemsenecek bir rakamdır. Bu artış tamamen vatandaşımıza hizmet olarak yansıyor. Bundan sonra Tabiî ki kaliteye ağırlık vereceğiz. Olabildiğince eğitimli, kaliteli ve ara eleman özelliği taşıyan tecrübeli sektör elemanlarını, nüfusa daha çok takviye etmemiz lazım. Çünkü üretici olmayan nüfus yeni bir sıkıntıya yeni bir olumsuz sürecin devam etmesine vesile olur.” dedi.
 
HAYVAN BARINAĞI HİZMETE AÇILDI
Başkan Faruk Köksoy, Kür Kale Parkı Lezzet-i Kür Restaorant Cafe’de de basın mensuplarıyla bir araya geldi.Yerel ve ulusal basın mensupları ile birlikte ‘Sahipsiz Hayvan Barınağı’na giden Başkan Köksoy, burada barınakla ilgili bilgi verdi.
 
Başkan Köksoy, Hayvan Barınağı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi İlimiz kırsal bölgede yer almakta ve hayvancılık yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Ve bu sektör, sokak hayvanları ile ilgili ciddi sorunlar biriktirmektedir. Yaklaşık 300 yerleşim yerinden Belediyemizin görev alanına, şehir merkezine gün ve gün köpek bırakılmaktadır. Vatandaşlarımız yazın otlaklarda hayvanlarına koruma amaçlı barındırdıkları köpeklerini, kış aylarında şehir merkezinde barınabileceğini düşünerek bırakmaktadırlar. Tabi bunun sağlık, çevre ve hayvan hakları açısından çeşitli sorunları da beraberinde getirdiğine de hepimiz şahidiz. Bizde bu çerçevede, yaklaşık üç yıl önce uygulamaya koyduğumuz projemiz ile ilgili bütçe, ihale süreçleri sonucunda bugün bu hayvan barınağını tamamen faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Buradaki temel amaç, sokak da başı boş köpeklerin toplatılıp, rehabilite edilerek, tedavi edilerek, kısırlaştırılarak ve sahiplendirme süreçleri ile bu bölgenin bu tür ihtiyacını yerine getirmektir. İlimize hayırlı olsun” dedi.
 
Köksoy son olarak, Belediye olarak yapılan şehir merkezindeki yatırımlar hakkında ve şehrimizdeki gelişmelerle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber