sanalbasin.com üyesidir

Alkış’tan motivasyon semineri

28 Şubat 2014
0 Haber Yorum

Alkış’tan motivasyon semineri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ilçe merkez ve ilçeye bağlı okullarda bulunan idareci ve öğretmelere motivasyon semineri vermeye devam ediyor.
Selim ve Arpaçay ilçelerinde verilen motivasyon seminerine ilçeler ve bağlı köylerinde bulunan okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, yaklaşık 2 saat süren seminere katılan idareci ve öğretmenlere, öğretmenliğin yüzde 50 heyecan, yüzde 30 pazarlama, yüzde 20 tecrübe teknoloji olduğunu söyledi. Öğretmenliğin bir sanat olduğunu da belirten Alkış, “Her gün farklı bir şey yapın öğrenci sizin davranışınızı ezberlemesin, heyecanınızı, üzüntünüzü paylaşın onların dertlerine sevinçlerine ortak olun. Öncelikle öğrencinin algı torbasını düz tutmak lazım, öğrencilerinizi boş bırakmayın, ödevlendirin ödüllendirin, çocukların ödevlerini bizzat siz kontrol edin, gözlemleyin, öğrenciyi meşgul edin onlardaki cevherleri ortaya çıkarmak için onlara cesaret verin. Asla keşke demeyin, işinizi ertelemeyin, tertipli düzenli planlı olun. Unutmayın ki ilim bir avdır, öğretmen avcıdır, Avı yakalamak ta yazmaktır. Not alın hayatınıza dair önemli anları not alın en güzel miras o olacaktır. Kitap okuyun, az okuyan bir milletiz, Öğrenciler sizleri örnek alacağı için bolca okuyun, teknolojiyi kullanmasını bilin çocuklara çağa uygun eğitim verin, öğretmenlik sevgi mesleğidir. Çocukları yüzde 90 ödüllendirin yüzde 10 cezalandırın” dedi.
Katılımcılar can kulağı ile dinledikleri Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış’a teşekkür ederek bu tür motivasyon seminerlerinin kendilerine çok faydalı olduğunu dile getirdiler
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA)
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber