Akyaka’ya Z-Kütüphane

11 Mayıs 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Akyaka ilçesinde 10 adet kütüphanenin açılışı yapıldı. Geçen yıl ve bu yıl içerisinde 2’si hayırseverler tarafından 8’ide SODES projesi kapsamında Akyaka Kaymakamlığı tarafından olmak üzere toplamda 10 kütüphane açıldı.

Kars’ın Akyaka ilçesinde 10 adet kütüphanenin açılışı yapıldı. Geçen yıl ve bu yıl içerisinde 2’si hayırseverler tarafından 8’ide SODES projesi kapsamında Akyaka Kaymakamlığı tarafından olmak üzere toplamda 10 kütüphane açıldı.

Böylece ilçe merkezindeki okullar ile taşıma merkezi olan okullarda kütüphanesi olmayan okul kalmadı. Bunun yanı sıra köy okullarında da kitaplıklar oluşturularak yaklaşık 6000 kitap alındı.

Kütüphanelerin açılışını Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz ile Eğitimci-Yazar Sinan Yağmur yaptı. Okur-Yazar buluşması için Akyaka’ya gelen Sinan Yağmur, “Benim beklediğim kütüphane konseptinin çok üzerinde dizayn edilmiş, kitaplıkların kurulumu özendirici şekilde yapılmış bir kütüphane olmuş. Bu kütüphanelerin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz de, “ Kitap ve kütüphane insanın en iyi dostudur. Kaliteli eğitimin hedeflerinden biriside kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Öğrenci ve öğretmenlerimizin kütüphaneyle iç içe olmasını sağlamak,okuyan öğrencilerimizin kitap edinmesini kolaylaştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bütün okullarımızın kütüphaneye sahip olmasını hedefledik.Hazırladığımız “AKYAKA OKUYOR” adlı SODES projesi ile hayırseverlerimizin de katkılarıyla bunu gerçekleştirdik.İlçe Milli Eğitim çalışanları,idareci ve öğretmenlerimiz de çok gayret etti.Hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ve bunun Türkiye’deki tüm okullara örnek olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hatıra fotoğrafının çekilmesi ve günün anısına Yazar Sinan Yağmur ile Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz’in birlikte imzaladığı kitabın kütüphaneye hediye edilmesinin ardından açılış sona erdi.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber