Akyaka’nın yaylalarına elektrik sözü

22 Mart 2014
0 Haber Yorum

Akyaka’nın yaylalarına elektrik sözü

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Akyaka’nın 10 köyünün yaylasına elektrik vermek için çalışmalar başlatacak.
Enerji Bakanı Taner Yıldız, yaklaşan yerel seçimler öncesi partisinin Akyaka Belediye Başkan Adayı Bulut Öztürk ve Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erçetin Altay’a destek vermek için bölgeye gitti.
Beraberinde AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Ensar Erdoğdu, SKM Başkanı Şahin Aydın ve AK Parti Kars Eski Milletvekili Selahattin Beyribey ile birlikte Akyaka’ya gelen Bakan Yıldız, her iki ilçede de partililere hitap etti.
Partisinin belediye başkan adayları Bulut Öztürk ve Erçetin Altay’a 30 Mart yerel seçimlerinde destek isteyen Bakan Yıldız, Nevruz nedeniyle ilçe halkının Nevruzlarını da kutladı. Bakan Yıldız ayrıca ilçelerde kendilerine ikram edilen Nevruz yemişlerinden de tadarak AK Parti milletvekilleri ile yumurta tokuşturdu.
AKYAKA VE ARPAÇAY HALKI, HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIKTIR
Her iki ilçede de partililere hitap eden Bakan Yıldız, ilçe halklarının hizmetin her türlüsüne layık olduğunu söyledi.
Bakan Yıldız konuşmasında, AK Parti iktidarının 12 yıldan beri Kars’a yaklaşık olarak eski para birimi ile 5 katrilyon TL yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, “Bu parayı AK Parti iktidarından önce bulmak mümkün müydü?  Yokluk ve sıkıntı içerisinde yaşayan il ve ilçelerimize, KÖYDES, BELDES ve karayollarımız gibi bütün devlet kurumlarımızla birlikte yatırımlar yaptık. İnşallah Arpaçay ve Akyakalıların ak yüreği ile beraber, daha güzel hizmetlere layıksınız. Kars milletvekillerimizin de belirttiği gibi, Kars ve bütün ilçelerinin Türkiye’nin zenginliğinden pay almasını hep beraber göreceğiz. Biz 30 Mart’ta tecrübeli belediye başkan adaylarımız Bulut Öztürk ve Erçetin Altay ile birlikte hizmete devam edecekler. 30 Mart akşamı başkan olacak arkadaşlarımızı telefonla arayarak kutlayacağız. 30 Mart’ın ardından da bizlerde AK Parti hükümeti olarak Ankara’da desteklerimizi vereceğiz.” dedi.
AKYAKA’NIN YAYLALARINA ELEKTRİK SÖZÜ
Türkiye’nin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak, doğru yerlerde harcamak için gayret sarf ettiklerini de dile getiren Bakan Yıldız, Akyaka Belediye Başkan Adayı Bulut Öztürk’ün isteği üzerine, Akyaka’nın 10 köyünün yaylalarına elektrik vermek için çalışmalar başlatacağının da müjdesini verdi.
Söz konusu yaylalara kademeli olarak elektrik vermek için Ankara’ya döner dönmez girişimde bulunacağını belirten Bakan Yıldız; “ Yaylalara elektrik verilmesi konusunda Bulut Öztürk’ten bilgiler aldım. Yaylalara yılda 3 – 5 ay çıktığınızı biliyoruz. Akyaka’nın bir arada bulunan 10 yaylası var. Biz toplu yerlerden başlayarak Kars’tan, ilçelerimizden, beldelerimizden başlayarak yaylalara doğru proje sıralamaları yapıyoruz. Ben Ankara’ya döndükten sonra bölge müdürlüğümüz ve ilgili genel müdürlüğüme konuşarak bu sıralamayı doğru yapmalarını isteyeceğim. Bizler sizlere ne kadar hizmet getirirsek bu sizin hakkınızdır.” Şeklinde konuştu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber