Akyaka fethe doymadı

12 Mart 2012
0 Haber Yorum

Akyaka fethe doymadı

 

Akyaka fethe doymadı 

Kars Emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Kars Şube Müdürlüğü ekiplerinin “Tarihe Yolculuk” projesi kapsamında; Kaymakamlıklar ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin destekleriyle hiç sinemaya gitmemiş ilçe ve köylerdeki öğrencilere “Fetih 1453” filmini izlettirmesi kervanına Akyaka’da katıldı. Akyakalı öğrenciler filme doymadıklarını ve bir daha izlemek istediklerini söylediler.
 
Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda okuyan öğrencileri sinema izlemek için geçtiğimiz günlerde Kars’a gitmişlerdi. Akyaka İlçe protokol üyeleri ile birlikte giden öğrenci ve öğretmenler Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde ağırlandıktan sonra Kars Şehir Sinemasının yolunu tutmuşlardı. Akyaka Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Nevzat Deniz, Emniyet Amiri Furkan Gediktaş, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Coğalan ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uçar da öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte Kars Şehir Sineması’nda “Fetih 1453” filmini izlemişlerdi.
 
Filmden sonra Akyaka’ya dönen öğrenciler bugün ders başı yaptıklarında arkadaşlarına ve ailelerine bolca sinema keyfini anlattılar. Filmin sinemada izlenmesinin daha keyif verici olduğunu belirten öğrenciler, öğretmenlerinden ve ailelerinden zaman zaman Kars’a gidip sinemada film izlemek istediklerini belirttiler. Heyecanlarını gizleyemeyen öğrenciler, filmi çok beğendiklerini, bu gibi etkinliklerin devam etmesinin kendilerini mutlu edeceğini de vurgulayarak, “Tarihi adeta yaşadık” dediler.
 
İlçe Eğitim Müdürü Mehmet Uçar da, “Sinema kültürünü yaygınlaştırmak ve öğrencilerimiz için bir sosyal aktivite olan bu çalışma bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Okullarımızda özellikle köylerimizde yaşayan öğrencilerimizin ilk defa sinemada film izleme mutluluğu hiç bir şeyle ölçülemez. Kimbilir belki bu büyülü dünyada nice hayalleri olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirecek yaşamlarında beklide bir dönemeç olacaktır. Öğrencilerim adına bu etkinliği düzenleyenlere ve Özellikle Akyaka Kaymakamımız Akif Pektaş beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Bizlere destek oldukları ve burada bu mutluluğu paylaşarak öğrencilerimize yaşattıkları için tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 
(ZŞ-BA-S) KARS / AKYAKA (KHA) – ZAFER ŞAHİN
 
 
Kaynak: KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber