Akyaka’da sergi heyecanı

31 Mayıs 2013
0 Haber Yorum

Akyaka’da sergi heyecanı

Akyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 2013 yıl sonu sergisi ve kermes açılışı; Kars Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Karahan Daştan, İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, Arpaçay Kaymakamı Can Aksoy, Digor Kaymakamı Nevzat Karkacı, Kars il Orman İşletme Müdürü Murat Doğanay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Yener Kaya, Bülent Budak, Daire Amirleri ve Akyakalıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.
 
Açılış öncesi bir konuşma yapan Akyaka Kaymakamı Osman Uğurlu serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederekşunları söyledi:
“İçinde bulunduğumuz 21. Yüzyıl her alanda çok hızlı bir şekilde değişme ve gelişmelere sahne olmaktadır. Teknolojik gelişmeler; toplumların ekonomik, kültürel ve politik yapılarında çok yönlü değişikliklere yol açmaktadır. Bu durum hemen her ülkede toplum yaşamında çok büyük etkiler meydana getirmektedir. Bilgi toplumu yönündeki bu hızlı değişim Türk Milli Eğitimini kalite ve verimliliğe zorlamakta, eğitimli insan gücü, bilinçli üretim, bilinçli tüketim anlayışını da beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda bireyin ve toplumun değişimlere hazırlanması ve uyumlarının sağlanması içinde önlem alınmasını gerekli kılmaktadır. Bütün bu değişme ve gelişmelere uyum sağlayabilmek için halk eğitim merkezlerine önemli görevler düşmektedir. Bu gün artık tarım, hayvancılık, sanayi alanlarında en alt kademeden en üst kademeye kadar çalışanların yaptığı işle ilgili mesleki yeterliliğe sahip olması aynı zamanda elinde o işle ilgili kalifiye elaman olduğunu gösterir bir sertifikanın olması zorunlu hale gelmiş ve istihdamda bir tercih sebebi olmuştur. Tüm bu gelişmeler ışığında ihtiyaç duyulan her alanda eğitim verme kabiliyeti kazanan Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri ülkenin her tarafına yayılan geniş teşkilat yapısıyla toplumda önem arz eden kurumlar haline gelmiştir.”
 
Kaymakam Uğurla ayrıca, “Merkezimizde; Mesleki ve teknik, Sosyal ve Kültürel, 1. Ve 2. Kademe okuma yazma, Parasız yatılılık ve Bursluluk, ÖSS ve Kişisel gelişim kursları merkezimiz imkanları ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde açılarak ilçemiz halkına hizmet vermiştir. Merkezimiz 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Makine Nakışları, Kadın Üst Giysileri, Bilgisayar İşletmenliği, Arı yetiştiriciliği, Kalorifer Ateşçiliği, Aerobik fitnes, Parasız Yatılılık ve Bursluluk, ÖSS,1. Ve 2. Kademe okuma yazma ve kişisel gelişim kursları dallarında 42 kurs açılmış olup,1035 kursiyerimize eğitim verilmiştir.Tüm bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde başta Halk Eğitim Merkezimize, İlgili kurumlara, köylerde kurslar için ilgili köy muhtarlarımıza, öğretmen ve usta öğreticilerimize teşekkür ederim” dedi.
 
Kaymakam Osman Uğurlu’nun konuşmasının ardından Kurs birincisine Kars Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Karahan Daştan tarafından sertifikası takdim edildi. İMKB Akyaka Lisesi ve Merkez Ortaokulu öğrencileri tarafından folklor gösterileri sunuldu. Halk Eğitim Merkezi sergisinin açılışını yapan Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Karahan Daştan el emeği göz nuru ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.
 
İkramların ardından Akyaka Müftülüğü Kutlu Doğum Hatıra Ormanına Ağaç dikimi törenine katılan davetliler sergi salonunda öğrenciler tarafından hazırlanan yöresel yemeklerden tatma fırsatı buldular. Emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Yardımcısı Karahan Daştan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış daha sonra tören alanından ayrıldılar.
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber