sanalbasin.com üyesidir

Akyaka Ziraat Odası’nda süt kampanyası

23 Mart 2016
0 Haber Yorum

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’ın başlattığı süt kampanyası Kars Akyaka Ziraat Odası Başkanlığı’nda da uygulanmaya başlandı. Başkan İhsan Tazegül, personel ve müşterilerine süt ikramında bulundu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’ın başlattığı süt kampanyası Kars Akyaka Ziraat Odası Başkanlığı’nda da uygulanmaya başlandı. Başkan İhsan Tazegül, personel ve müşterilerine süt ikramında bulundu.
Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Bayraktar’ın süt tüketiminde ve et fiyatlarında istenilen sonucu alamayan ve bu konularda büyük sıkıntı yaşayan çiftçilerin bu sıkıntılarına dikkat çekmek için başlattığı süt kampanyasına Akyaka Ziraat Odası da destek verdi.
Akyaka Ziraat Odası Başkanı İhsan Tazegül, ülke hayvancılığının sıkıntılı bir dönem yaşadığını belirten Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Bayraktar’ın, hayvancılıkta üretim maliyetlerinin üreticiyi zorladığına, ette üretici ucuza üretememenin sıkıntısını yaşarken, tüketicinin de eti pahalı tüketerek bundan olumsuz etkilendiğine dikkat çekmesinin önemli olduğunu dile getirdi.
Akyaka Ziraat Odası Başkanı İhsan Tazegül, “Düvelerin doğum yaparak sağıma gelmesine rağmen, toplam inek sayısındaki azalma, süt hayvanlarının kesime gittiğini göstermektedir.” diyerek, süt hayvanı sayısındaki azalış besilik potansiyelini de etkilediğini, 2015 yılında bir önceki yıla göre 12 aydan küçük erkek hayvan sayısı 17 bin baş azalmayla 1 milyon 726 bin baştan, 1 milyon 708 bin başa düştüğünü dile getirdiğini ifade etti.
Oda Başkanı Tazegül ayrıca, “Sayın genel başkanımızın dile getirdiği ve çiftçilerimizin yaşadığı tüm bu sıkıntıların biran önce son bulması için yetkili mercilerin bu konuya bir an önce el atması gerekmektedir. Bu konuda Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi sütteki istikrarsızlığın önüne geçmek için kurum olarak gelen tüm çiftçilerimize ve misafirlerimize süt ikram edildi” şeklinde konuştu.
khaYorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber