Akyaka Milli Eğitim’den RAM’a ziyaret

10 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Akyaka Milli Eğitim’den RAM’a ziyaret

Kars’ın Akyaka ilçesinde İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen ve 3 rehber öğretmeni, Kars Rehberlik Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti.
Kars Akyaka Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında  Akyaka ilçe merkezinde ve tüm köy okullarında rehber öğretmenler tarafından yapılan  çalışmalar sonucunda, özel eğitime gereksinim olan öğrenciler,madde bağımlılığı olan öğrenciler, saldırgan davranış gösteren öğrenciler , ailede şiddet gören öğrenciler tespit edilerek değerlendirme yapmak üzere Kars Rehberlik Araştırma Merkezi’ne İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen ve 3 Rehber Öğretmen ziyaret gerçekleştirdi.
Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Tarih Karabağ, yapılan bu çalışmanın alan taraması açısından önemli olduğunu belirterek, “İlçeler arasında daha önce bu tür geniş kapsamlı  proje  yapılmamıştır. Böyle bir çalışmanın yapılması bizi de çok mutlu etmiştir. Bu çalışma da emeği geçen herkese teşekkür ediyor aynı zamanda gerekli tüm desteği sağlayacağımızı ifade etmek istiyorum.”dedi.
Akyaka İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen de “Rehber öğretmenlerimizle birlikte bir çalışma yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmada ilçemizin özel eğitim gereksinimine ihtiyaç duyulan öğrencilerimize ait bilgileri istatistiksel verilerini elde ederek problemleri ortadan kaldırmak amacıyla Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte işbirliğine gidilmesi suretiyle öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik teknik destek sağlamayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.
kha


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber